ÇİFT DİPLOMA VEREN OKULUN BURSLULUK SINAVINA REKOR BAŞVURU

Yurt içinde ve yurt dışında geçerli olan çift diplomalı eğitim imkanı sağlayan Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları'nın bursluluk sınavına yoğun katılım oldu. Bugün yapılan sınava bin kişi başvurdu. Okul yönetimi yoğun ilgiden dolayı öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

ÇİFT DİPLOMA VEREN OKULUN BURSLULUK SINAVINA REKOR BAŞVURU
 Mezunlarına hem yurt içinde hem yurt dışında geçerli olacak çift diploma imkanı sunan ve hem Türkçe hem İngilizce eğitim veren Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları’nın bursluluk sınavına yoğun ilgi ve talep oldu. Geçen yıllara göre talep patlaması yaşanırken,okul yönetimi sınava iki gün kala başvuru kayıtlarını sonlandırmak zorunda kaldı. Çift diplomalı ve çift dilli eğitimi burslu almanın hayalini kuran öğrenciler ve velileri bu sınava büyük önem verirken,sınavın sonuçlarının birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor. Okul yönetimi açıklama yaparak gösterilen yoğun ilgiden dolayı öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

 

‘TALEP PATLAMASI HALKA GÜVEN VERDİĞİMİZİN GÖSTERGESİDİR'

Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Dengiz, sınav için bin kişinin başvurduğunu ve bu rakamın bölge şartlarında rekor olduğunu söyledi. Dengiz,”Önceki yılların çok üzerinde bir talep patlaması yaşandı. Bu da halkımıza verdiğimiz güvenin ve  çift diplomalı,çift dilli ve 1 sınıfta 2 öğretmenle sağladığımız eğitimin kalitesini gösteriyor. Başvuruları erken bitirmek zorunda kaldık. Sınav sonuçları en kısa zamanda açıklanacak. Tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1