TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNE UZANAN EĞİTİM BAŞARISI

Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları öğrencisi Turna Deniz Yeşil,Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında Türkiye birincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNE UZANAN EĞİTİM BAŞARISI
 Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları öğrencisi Turna Deniz Yeşil,Türkiye geneli ilkokullar arası deneme sınavında başarıdan başarıya koştu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan soruların tamamını  doğru cevaplayan 3.sınıf öğrencisi Yeşil,alanındaki binlerce öğrenciyi geride bırakarak Türkiye birinciliğine uzandı.Türkiye geneli deneme sınavında Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları öğrencilerinden 4.sınıflar arasında Talha Demirel Türkiye 4’üncüsü,3.sınıflar arasında Ela Eylül Ertaş Türkiye 5’incisi ve Mehmet Deniz Fidan da Türkiye 5’incisi oldu.

 

'DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'

 Diyarbakır İngiliz Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Dengiz,bu önemli başarıyı Diyarbakır’a kazandıran öğrencileri ve öğretmenleri kutladı. Dengiz,” Öğrencimiz Turna Deniz Yeşil’in tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi olması hem bizim hem de kentimiz için gurur verici bir olaydır. Bu da çift dilli eğitimde ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu başarıların bize verdiği heyecan ve motivasyonla daha iyisi için çalışacağız” dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER