Diyarbakır Dengbej Müzik günlerinde muhteşem gala

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini düzenlediği ve konserler, müzik dinletileri, dengbej dinletisi, dans ve halk oyunları gösterilerinin yer aldığı ‘Kent Konservatuarı Müzik Günleri’ sona erdi.

Diyarbakır Dengbej Müzik günlerinde  muhteşem gala

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, farklı müzik gruplarını bir araya getirerek düzenlediği ‘Kent Konservatuarı Müzik Günleri’ sona erdi. Müzik günlerinin son gününde dengbêj dinletisi, Zeybek-Us Akademi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Def Topluluğu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri sahnelendi.

Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen müzik günlerinin son günü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Def Topluluğu’nun erbane gösterisi ile başladı. Erbane gösterinin ardından dengbejler sahne aldı. Seslendirdikleri yöresel ezgilerle müzikseverlerden büyük beğeni toplayan dengbejler, uzun süre alkışlandılar.

Dengbej dinletisinin ardından sahne alan Zeybek-Us Akademi, oynadıkları zeeybek oyunu ile göz doldurdular. Son olarak sahne alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi halk oyunlarını sergilediler. Karadeniz Bölgesi’ne ait 4 farklı halk oyununu sergileyen topluluk müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

Kent Konservatuarı Müzik Günleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından katılımcılara takdim edilen çiçek ve plaket töreni ile sona erdi.

HABERYİRMİBİR / BB

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 01:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER