Atalay: Çözüm süreci buzdolabından çıkabilir

AK Parti Van Milletvekili Atalay, çözüm süreci ile ilgili soruya, “Zaten buzdolabında demek, tekrar bir gün çıkabilir demek. Dolayısıyla o anlam içinde saklı” dedi.

Atalay: Çözüm süreci buzdolabından çıkabilir
 AK Parti Van Milletvekili ve bir dönem çözüm sürecinden sorumlu olan Beşir Atalay, çözüm süreci ve yeni anayasaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Atalay, “Zaten buzdolabında demek, tekrar bir gün çıkabilir demek. Dolayısıyla o anlam içinde saklı. O güveni, inandırıcılığı tabii vermeleri lazım, o epey kaybedildi şu anda, onun tekrar verilmesi durumunda buzdolabından her zaman çıkabilir” dedi. Atalay ayrıca, önceliğin yeni anayasa olduğunu da söyledi.

Atalay, özetle şöyle konuştu:

“Zaten buzdolabında demek yani tekrar bir gün çıkabilir demek. Dolayısıyla o anlam içinde saklı. Ama öncelikli konu ülkemizin her köşesinin güvenliği yani güvenlik ve kamu düzeni tam anlamıyla sağlanmalı. Onun için bu çalışmalar, operasyonlar sürmeli, bütün terör örgütlerine karşı sadece şey değil PKK değil, şu günlerde biliyorsunuz DAEŞ'e yönelik operasyonlar sürüyor yani her tür teröre karşı, bunlar çözüm sürecinin karşılığı değildir yani onlar da sürecek ama bir gün tekrar silahı bırakma kesin olarak ortaya o iradeyi koyarlarsa ama inandırıcı ve güvendirici şekilde tabii o tür çalışmalar tekrar başlar zaten AK Parti'nin seçim beyannamesinde de var, şu anda hükümet programında da, bunlar olacak.”

Kürt sorunu

“Ülkemizin en önemli konularından birisi ama o güveni, inandırıcılığı tabii vermeleri lazım, o epey kaybedildi şu anda, onun tekrar verilmesi durumunda o buzdolabından her zaman çıkabilir” yanıtını verdi.”/imc

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER