Demirtaş canlı bomba iddiasını doğruladı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, 30 Ekim günü ‘canlı bomba’ ihbarı üzerine İstanbul’daki parti binasının boşaltıldığını doğrulayarak, “İhbar üzerine partimiz bilgilendirildi ve bina tarafımızdan boşaltıldı" dedi.

Demirtaş canlı bomba iddiasını doğruladı
 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘canlı bomba’ ihbarı üzerine HDP binasının boşaltıldığını doğruladı.

Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırı ihbarının yapıldığı ve polisin Cumhuriyet gazetesinin merkez binası ile Ankara ve İzmir bürolarında önlem aldığı 30 Ekim tarihinde, aynı saatlerde IŞİD’li canlı bir bombanın HDP İstanbul il binası civarında tespit edildiği ve konu ile ilgili HDP’nin bilgilendirildiği, önlem alınmasının istenmesi üzerine binanın boşaltıldığı ve emniyet güçlerinin de binanın bulunduğu cadde üzerinde önlemlerini artırdığı belirtildi.

Demirtaş, söz konusu olayı doğrulayarak şunları söyledi:

“Bize güvenlik birimlerinden bu yönde bir bilgi geldi. Binanın yakınlarında bir canlı bomba tespiti yapıldığı söylendi. Bizde gerekli önlemleri alarak, binayı boşalttık. Güvenlik birimleri de önlemler aldı. Ama sonrasında ne yapıldı, canlı bomba yakalandı mı yakalanmadı mı bilmiyoruz. Bu konuda bize her hangi bir bilgi verilmedi.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER