Demirtaş'tan Öcalan'ın 'Beni öldü bilin' sözlerine açıklama!

HAK PAR Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen Fehmi Demir'in cenaze töreninin ardından soruları cevaplayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş Öcalan'ın 'Beni öldü bilin' sözleri hakkında konuştu.

Demirtaş'tan Öcalan'ın 'Beni öldü bilin' sözlerine açıklama!

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim arefesinde Başbakan Davutoğlu'nun Rojova'ya yönelik saldırı olduğuna dair açıklamalarının olduğunu söyleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Demirtaş,  "PYD'nin Türkiye'ye hiçbir tehdit gerçekleşmemiş haldeyken, Suriye Kürtleri Türkiye'ye sürekli kardeşlik eli uzatıyorken,Davutoğlu'nun orada IŞİD'i tehdit olarak görmek yerine PYD'yi tehdit görmesi de O'nun utancıdır. Her kuşun eti yenmez, Davutoğlu da bunu iyi bilsin." dedi.HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, trafik kazasında hayatını kaybeden Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir'in cenaze törenine katıldı.

Yapabileceğim başka bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Bu da bir ihtimaldir'

 ÖCALAN'IN "BENİ ÖLDÜ BİLİN" SÖZLERİHAK PAR Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Demirtaş, "HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in katıldığı bir programda Öcalan'ın 'beni öldü bilin bir daha da buraya da gelmeyin' dedi, diye bir ifadesi oldu. Bunu nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna, şöyle yanıt verdi."Son görüşme 5 Nisan'da. Dolmabahçe mutabakatı gereğince müzakere başlamaz ve hükümet yeniden çatışmalı sürece dönerse muhtemelen sizi artık getirmeyecekler ve son görüşmemiz olacak. Dolayısıyla benim yapabileceğim başka bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Bu da bir ihtimaldir' demişti."HER GÜN ÖLÜMLERLE, SAVAŞLA YÜZ YÜZEYİZ"Maalesef ki, kendisinin kaygı olarak ifade ettiği ihtimal bugün Türkiye'de yaşanıyor. 6,5 aydır İmralı ile hiçbir temas yok. Dolmabahçe mutabakatı inkar edildi. Müzakere masası devrildi ve her gün ölümlerle, savaşla yüz yüzeyiz. Hükümet bundan tatmin olmamış olsa gerek ki, bir de Rojava, Suriye Kürt Bölgesi'ne karşı neredeyse savaş ilan edebilecek duruma getirmek istiyorlar.

 "HER KUŞUN ETİ YENMEZ, DAVUTOĞLU DA BUNU İYİ BİLSİN"Seçim arefesinde oraya dönük saldırıların olduğuna dair Davutoğlu gururla açıklamalar yapıyor. Bu bir utançtır. PYD'nin Türkiye'ye hiçbir tehdit gerçekleşmemiş haldeyken, Suriye Kürtleri Türkiye'ye sürekli kardeşlik eli uzatıyorken, Davutoğlu'nun orada IŞİD'i tehdit olarak görmek yerine PYD'yi tehdit görmesi de O'nun utancıdır. Her kuşun eti yenmez, Davutoğlu da bunu iyi bilsin."

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER