Sırrı Sürayya Önder'den Öcalan için ilginç benzetme

HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'la ilgili öyle bir benzetmede bulundu ki..

Sırrı Sürayya Önder'den Öcalan için ilginç benzetme
 HDP Ankara Milletvekili ve İmralı Heyeti'nden Sırrı Süreyya Önder, gündemdeki gelişmelere ilişkin gazetecilerin soruları yanıtladı.

Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin bir savaş ilanı olduğunu belirterek, "Devlet Sayın Öcalan'a mahkumdur" dedi.

DEVLET ÖCALAN'A MAHKUM

Abdullah Öcalan'la görüşmelere geçilmesini isteyen Önder, şöyle dedi: "Devlet Sayın Öcalan'a mahkumdur. Mecbur da değil, mahkumdur. Dolayısıyla gelinen noktada şunu değerlendirdiklerini sanıyorum;

ÖCALAN KAHİN GİBİ

Sayın Öcalan'ın gelişmelerde işaret ettiği neler varsa, bir kâhin gibi siyasi öngörüsü neredeyse süreçle ilgili en ufak bir sapmaya uğramadı.

TECRİT KÜRT HALKINA SAVAŞTIR

Bütün bunlar gerçekleşti. Devletler milyarlarca Dolar ayırıyorlar bunlara; istihbaratıyla, analistleriyle, şunları bunlarıyla. Sayın Öcalan dört metrekarelik hücresinden bütün bunları görüyor. Artık tartışmayacak şey var; tecrit demek Kürt halkına ve onun iradesine savaş ilanı demektir.

BİR AN ÖNCE KARAR VERMELİLER

Dolayısıyla devletin ne yapacağına bir an önce karar vermesi; kararını barış ve demokrasi lehine kullanmak istiyorsa Sayın Öcalan'ın yeniden yol göstericiliğine müracaat etmesi kaçınılmazdır."

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER