TFF'DEN YENİ STADA İNCELEME

TFF Çim Uzmanı Salih Adalı ve TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan, 9 Mayıs'taki Ziraat Türkiye Kupası finali ile açılacak 33 bin kişilik Yeni Diyarbakır Stadı'nda incelemelerde bulundu. Zeminin maç oynamaya hazır olduğu ifade edildi.

TFF'DEN YENİ STADA İNCELEME
 9 Mayıs’ta oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali ile kapılarını futbola açacak olacak olan yeni Diyarbakır stadında final heyecanı erken başladı. Tarihi bir maçla hizmete açılacak stadın eksiklerini tamamlamak için çalışmalar hızlandırıldı. Kupa finali olduğu için organizasyonun hem yöneteni hem de ev sahibi olan Futbol Federasyonu, stattaki çalışmaları yakın takibe aldı. TFF çim uzmanı Salih Adalı,TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan ile birlikte saha zemininde ve stattaki çalışmalar üzerinde inceleme yaptı.

Localar Finale Yetişecek Mi?

Yetkililer,çimin durumunun çok iyi olduğuna dikkat çekerek zeminin maç oynamaya hazır olduğunu ifade etti. 11 Ocak’ta rulo olarak serilen çimlerin hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle iyi duruma geldiği dile getirildi.

Stattaki 16 locanın final maçına yetiştirilmesi için de çalışmalar hızlandırıldı. Locaların final maçına kadar hazır olacağı bilgisi verildi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER