Dema Futbolê’ye Bir Ödül Daha

TRT Kürdi’de Pazar akşamları canlı olarak yayınlanan ve Türkiye futbol liglerinde yer alan Doğu-Güneydoğu takımlarının maç görüntülerini ekrana getirmesiyle hem yurt içinde hem yurt dışında büyük ilgi gören Dema Futbolê (Futbol Zamanı) programı ödüller almaya devam ediyor.

Dema Futbolê’ye Bir Ödül Daha
TRT Kürdi’de Pazar akşamları canlı olarak yayınlanan ve Türkiye futbol  liglerinde yer alan Doğu-Güneydoğu takımlarının maç görüntülerini ekrana getirmesiyle hem yurt içinde hem yurt dışında büyük ilgi gören Dema Futbolê (Futbol Zamanı) programı ödüller almaya devam ediyor.

Bölgede yayın yapan Surname Dergisi, yılın spor ödülleri kapsamında Dema Futbolê programını “Yılın En İyi Spor Programı”  seçti. 
Diyarbakır’daki Radisson Otel’de düzenlenen törende program adına ödülü programın sunucusu Mehmet Yılmaz Bay aldı. 
‘Başarı,Ekip Çalışmasının Ürünüdür’
TRT Kürdi’nin bölge ve ülke sporuna büyük önem verdiğini,bunu da yayınlarıyla ortaya koyduğunu belirten Bay,”TRT Kürdi, yayıncı kuruluşu olmayan ve göz ardı edilen alt ligleri yayınlayarak hem bölgeye hem ülkeye bu anlamda büyük katkı sunuyor.

Her hafta en az bir maç çift dilli anlatım seçeneği ile ekrana geliyor. BAL maçları bile yayınlanıyor. Her hafta liglerle ilgili özel programlar da yapılıyor. Bizler sadece işin görünen,yani ekran tarafıyız. Asıl emek her türlü imkanı sağlayan TRT Kürdi yöneticilerimizin ve bu iş için emek harcayan TRT Kürdi çalışanlarımıza aittir. Bu başarı ekip çalışmasının ürünüdür. Bugüne kadar yurt içinden ve yurt dışından bir çok ödül aldık. Bu ödüller motivasyonumuzu artırıyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER