DİYARBAKIRLI MASTERLER TARİH YAZDI

Diyarbakır Masterler Futbol Takımı, yurt içinden ve yurt dışından 40 takımın katıldığı Antalya’daki turnuvada Türkiye şampiyonu olarak kent tarihinde bu başarıyı elde eden ilk takım ünvanını kazandı. Kupayı Diyarbakır’a getiren ekibin başkanı Veysi Akar,tarihi başarıyı bölge halkına armağan etti. Akar,”Son yıllarda sporda başarıya hasret kalan kadim kentimizin gücünü ve neler yapabileceğini gösterdik. Bu anlamlı başarıdan dolayı tüm futbolcu kardeşlerimizi tebrik ederek,maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

DİYARBAKIRLI MASTERLER TARİH YAZDI
 Diyarbakır Masterler Futbol Takımı,Antalya’daki ulusal ve uluslararası şampiyonada şampiyon olarak tarih yazdı. Bu alanda ilk kez bir Diyarbakır takımı Türkiye şampiyonu olurken, yurt içinden ve yurt dışından 40 takımın katıldığı şampiyona sonunda kupanın Diyarbakır’a kazandırılması geniş yankı uyandırdı.

İlk maçında Karaman’a 2-1 yenilerek turnuvaya kötü başlayan ve tek yenilgisini bu müsabakada alan Diyarbakır ekibi,ikinci maçında Ankara’yı 10-1 gibi açık farklı skorla mağlup etti. Üçüncü karşılaşmasında İstanbul Silivri’yi 5-1 yenerek son 16 turuna kalan Diyarbakır Masterler,Mersin’i 5-4 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Rakiplerine Aman Vermedi

Başarıdan başarıya koşan Diyarbakır temsilcisinin hızı çeyrek finalde de kesilmedi ve bu turda  Isparta’yı  2-0’la geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde rakip Niğde olurken,rakibini 5-3 gibi sonuçla saf dışı bırakan Diyarbakır ekibi final oynamaya hak kazandı. Finalde rakip komşu kent Batman’ın temsilcisi oldu. Batman ekibini 2-0 mağlup eden Diyarbakır Masterler, şampiyon olarak bu alanda Diyarbakır’a bir ilki yaşattı.

Daha önce yarı final ve final oynayan bölgedeki master takımları,şampiyon olamamış ve kupayı bir türlü kazanamamıştı.

“Bu Başarı Dayanışmanın Ürünüdür”

Diyarbakır  Masterler Birliği Başkanı Veysi Akar, sporda başarıya,moral gücüne fazlasıyla ihtiyacı olan bir kenti temsil ettiklerine dikkat çekerek haklı bir gurur yaşadıklarını söyledi.

Bu başarıda payı ve emeği bulunan herkese teşekkür eden Akar,”Kolay bir başarı değil.Ortada uzun süre yapılan çalışmaların,birlik ve beraberliğin,emeğin,inanç ve azimle hedefe kilitlenmenin ürünü olan bir başarı söz konusudur. Son yıllarda sporda başarıya hasret kalan kadim kentimizin gücünü ve neler yapabileceğini gösterdik. Bu anlamlı başarıdan dolayı tüm futbolcu kardeşlerimizi tebrik ederek,bize Antalya’da kapılarını açan,ağırlayan Haylaz Horoz Restoran’ın sahibi Uğur Delidere başta olmak üzere maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1