DİYARBAKIRSPOR'UN DUYGULANDIRAN SERGİSİ

Güneydoğu Spor Yazarları Derneği tarafından organize edilen Diyarbakırspor sergisinde kulübün 51 yıllık unutulmaz resim ve görüntüleri sergilendi. Sergiyi gezen Diyarbakırspor'un 24 Haziran 1968 tarihindeki ilk kadrosunda yer alan futbolcular duygu dolu anlar yaşadı.

DİYARBAKIRSPOR'UN DUYGULANDIRAN SERGİSİ

DİYARBAKIRSPOR'UN DUYGULANDIRAN SERGİSİ
Güneydoğu Spor Yazarları Derneği tarafından organize edilen Diyarbakırspor sergisinde kulübün 51 yıllık unutulmaz resim ve görüntüleri sergilendi.
Sergiyi gezen Diyarbakırspor'un 24 Haziran 1968 tarihindeki ilk kadrosunda yer alan futbolcular duygu dolu anlar yaşadı.

Kulübün 51 Yıllık Mazisi Canlandırıldı

24 Haziran 1968 tarihinde Diclespor ve Yıldızspor'un birleşmesiyle kurulan Diyarbakırspor,kuruluşunun 51.yılını önemli bir etkinlikle kutluyor.
Kulübün 51 yıllık mazisini içeren sergi,Tarihi İçkale Müzesi'nde ziyaretçilere açıldı.
Açılışı,kulübün kuruluş yıldönümüne getirilen sergide bir zamanlar Süper Lig'de mücadele etmiş olan Yeşil-Kırmızılı kulübün tarihine damga vuran resimler ve unutulmaz maçların videoları sergilendi.
Sergiyi ziyaret eden taraftarlar unutulmaz resim ve görüntüleri inceleyerek nostalji yaşadı.

İlk Futbolcular Duygulandı

Kulübün ilk futbolcuları sergide duygu dolu anlar yaşadı.
Diyarbakırspor'un profesyonel liglerdeki ilk golünü 1968 yılında Ankara Altındağspor'a karşı kaydeden Emin Sevmiş,"Sergiyi gezince çok duygulandık.Bu değerli çalışma için Güneydoğu Spor Yazarları'na teşekkür ediyoruz.Yeni yönetimle beraber inşallah Diyarbakırspor eski başarılı günlerine dönecektir" dedi.

Kulübün ilk futbolcularından Emin Kağar,"Bugün hem hüzünlendik hem mutlu olduk.Güneydoğu Spor Yazarları örnek bir çalışmaya imza atmış inşallah her yıl düzenlenir.Keşke Diyarbakırspor bu hale amatöre düşmeseydi.Yeni yönetime herkesin destek olması lazım.Bize ne düşüyorsa hazırız" dedi.

"Diyarbakırspor Sevgisi Bitmez"

Sergiyi organize eden Güneydoğu Spor Yazarları Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz Bay,"Diyarbakırspor hepimizin göz bebeği,değeridir.Bu sergiyi organize etmemizin amacı yeniden Diyarbakırspor bilincini yaratmaktı.Yoğun bir ilgi var.Diyarbakırspor sevgisi alternatifsizdir ve kalplerde bitmez" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER