DİYARBEKİRSPOR'DAN MHK'YA ÇOK SERT SÜLEYMAN ABAY TEPKİSİ

Diyarbekirspor, 4 gün önce Play-Offta aynı grupta yer aldıkları Anagod 24Erzincanspor-Ankara Demirspor maçını yönetmiş olan hakem Süleyman Abay'ın Tire 1922 ile yapacakları maça atanmasına sert tepki gösterdi.

DİYARBEKİRSPOR'DAN MHK'YA ÇOK SERT SÜLEYMAN ABAY TEPKİSİ
 Diyarbekirspor, 4 gün önce  Play-Offta aynı grupta yer aldıkları Anagod 24Erzincanspor-Ankara Demirspor maçını yönetmiş olan hakem Süleyman Abay'ın Tire 1922 ile yapacakları maça atanmasına sert tepki gösterdi.

3 yıl önce yine hakemliği bırakmak üzere olan Hüseyin Sabancı'nın aynı şekilde Denizli Belediyesporla oynadıkları maça atandığını ve 2.Lige çıkmalarının engellendiği belirtilen açıklamada,yaşanacak olumsuzluklardan Yusuf Namoğlu MHK'sının sorumlu olacağı uyarısı yapıldı.

İşte Olay Açıklama


DİYARBEKİRSPOR A.Ş – TİRE 1922 SPOR PLAY-OFF YARI FİNAL MÜSABAKAMIZA; ÜÇ GÜN ÖNCE ERZİNCANSPOR – ANKARA DEMİRSPOR MÜSABAKASINI YÖNETEN SÜLEYMAN ABAY ATANMIŞTIR. ÜST LİGLERDE HAKEMLİK YAPAN ELLİ BEŞ HAKEM VARKEN ÜÇ GÜN ÖNCE ŞAMPİYONLUKTA EN CİDDİ RAKİBİMİZ OLAN VEDE VERMİŞ OLDUĞU YANLI KARARLAR İLE ERZİNCANSPORUN KAZANMASINA ETKİ EDEN SÜLEYMAN ABAY  IN YARI FİNAL MAÇIMIZA ATANMASI BİZLERİ CİDDİ KAYGI VE DÜŞÜNCEYE SEVK ETMİŞTİR.

BU FİLMİ ÜÇ YIL ÖNCE HÜSEYİN SABANCI OLAYINDA YAŞADIK. HÜSEYİN SABANCI DA BİZİM MÜSABAKAYA ATANMADAN ÜÇ GÜN ÖNCE MÜSABAKA YÖNETMİŞ VE AKABİNDE BİZİM DENİZLİ BLD SPOR İLE OYNAYACAĞIMIZ MÜSABAKAYA ATANMIŞTI. MÜSABAKADA ÇOK ÜSTÜN OYNAMAMIZ VE AKABİNDE TURU ATIP FİNALE YÜKSELECEĞİMİZ ANDA UZATMA DAKİKALARINDA UYDURDUĞU PENALTI İLE KULÜBÜMÜZÜN VE ŞEHRİMİZİN KADERİYLE OYNANMIŞ VE AKABİNDE ON BİN SEYİRCİ SAHAYA İNEREK BÜYÜK OLAYLAR ÇIKMIŞ TAKIMIMIZ HÜKMEN MAĞLUP EDİLMİŞTİR. YAŞANAN BU OLAYLAR SONUNDA HÜSEYİN SABANCI HAKEMLİĞİ BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞTIR. HÜSEYİN SABANCININ HAKEMLİĞİ BIRAKMASI MAĞDURİYETİMİZİ GİDERMEMİŞTİR.

AYNI SENARYONUN TEKRAR YAŞANACAK ENDİŞESİ TAŞIMAKTAYIZ. TFF VE MHK YI BU ÖNEMLİ MAÇ ÖNCESİ CİDDİ ŞEKİLDE UYARIYORUZ. SEZON İÇERİSİNDE YAŞADIĞIMIZ HAKEM HATALARIYLA ZATEN MAĞDUR EDİLİP DİREK ŞAMPİYONLUĞUMUZ ELİMİZDEN ALINMIŞTIR. KULÜBÜMÜZ ALEYHİNE VERİLECEK YANLIŞ VE YANLI KARARLAR SONRASI STADI DOLDURAN 33 BİN KİŞİNİN GÖSTEREBİLECEĞİ TEPKİ VE OLUŞABİLECEK TOPLUMSAL OLAYLARDAN VE YAŞANACAKLARDAN SORUMLU VEDE MESUL DEĞİLİZ. HASSASİYET GÖSTERİLMESİNİ BEKLİYORUZ. 
KADERİMİZLE OYNAMAYI KİMSE AKLINDAN BİLE GEÇİRMESİN!!

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER