İlik Nakli Bekleyen Minik Süleyman Futbolla Hayata Bağlanıyor

İlik nakli bekleyen Diyarbakırlı minik Süleyman, futbola olan tutkusu ile moral bularak hayata bağlanıyor GSYD ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle yapılan “5’te Devre 10’da Biter” sokak futbolu organizasyonunda kısa süreliğine de olsa forma giyen 10 yaşındaki Süleyman Çakar’ın en büyük hayali,1.5 yaşında yakalandığı talasemi hastalığını yenip akranları gibi sağlıklı şekilde futbol oynamak.

İlik Nakli Bekleyen Minik Süleyman Futbolla Hayata Bağlanıyor

2009 doğumlu olan Süleyman Çakar, 1.5 yaşında iken talasemi hastalığına yakalandı. O  yaştan beri ortalana 20 günde bir olmak üzere sürekli kan takviyesi yapılarak yaşamını devam ettiriyor.Bu hastalıktan kurtulmasının tek yolu, uygun illik bulunulması ve ilik nakli olduktan sonra da bu süreci sağlıklı şekilde aşması olarak gösteriliyor. Bugüne kadar anne,baba ve büyük kardeşinden alınan ilikler tutmamış. Bu yüzden uygun ilik bulunma umutları devam ediyor.

Hayal Ettiği Heyecanı Sahada Yaşadı

Futbolu çok seven Süleyman’ın hayallerinden biri sağlığına kavuşmak,akranları gibi sahalarda futbol oynamak. Bu hayali sembolik de olsa Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) GSYD ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle yapılan “5’te Devre 10’da Biter” sokak futbolu organizasyonunda gerçekleşti. Organizasyonun Çınar etabında kısa süreliğine de olsa sahada kalan Süleyman Çakar, akranlarının arasında o heyecanı yaşayarak moral buldu.

“En Büyük Hayalimiz Uygun İlik Bulunarak Sağlığına Kavuşması”

Baba Salih Çakar da oğlunun heyecanına saha kenarında ortak oldu. Salih Çakar,”Süleyman futbolu çok seviyor. Diyarbekirspor’un maçlarına da götürüyorum. Sokak futbolu organizasyonunda oynamak istiyordu. Oğlumun isteğini yerine getiren Güneydoğu Spor Yazarları Derneği’ne ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Hem Süleyman hem bizler çok mutlu olduk. 20 günde bir kan alarak bu şekilde yaşıyor. Maalesef benim,annesinin ve büyük kardeşinin ilik örnekleri uymadı. Şimdi küçük kardeşi 1.5 yaşına gelince kan örneği alınacak,uygun olursa ilik nakli olacak. Dileğimiz oğlumuzun sağlığına kavuşarak futbol oynama hayalini gerçekleştirmesidir” dedi.

Kaymakam Kaya’dan Malzeme Dağıtımı

“5’te Devre 10’da Biter “ sokak futbolu kapsamında Çınar Spor Salonu’nda yapılan gösteri maçlarını izleyen Çınar Kaymakamı Selami Kaya da minik Salih Çakar ile özel ilgilendi.

Kaymakam Kaya, organizasyona katılan Çınar’daki okulların öğrencilerine,Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan  spor malzemelerini dağıttı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaya,organizasyonu gerçekleştiren Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) GSYD ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Çınar’daki organizasyonu GSYD Başkanı Yılmaz Bay ve dernek yöneticileri,Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Mehmet Kesen ile bazı kurumların yöneticileri de takip etti.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER