Kalbine Top İsabet Eden Futbolcu Ölümden Döndü

Diyarbakır U15 Gençler Futbol Ligi'ndeki karşılaşmada, top kalbine gelen İbrahim Tayurak, apar topar hastaneye kaldırıldı. Genç futbolcu, ölümden döndü.

Kalbine Top İsabet Eden Futbolcu Ölümden Döndü
 Diyarbakır U15 Gençler Futbol Ligi'nde oynanan Diyarbekirspor-Diyarbakır Futbol Kulübü maçının son dakikalarında yaşanan talihsiz olay, izleyenlerin yüreğini ağzına getirdi. Rakip takım atağında göğsüne top isabet eden Diyarbekirsporlu İbrahim Tayurak bir anda yere yığıldı. Herkesi korkutan olayda Tayurak'a ilk müdahale futbolcular ve antrenörler tarafından yapıldı. Tayurak, saha kenarında hazır bekletilmesi gereken ambulans ve sağlık ekibinin olmaması nedeniyle bir araçla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

"MAÇI 1-0 KAYBETTİK AMA..."

Yeşil-kırmızılı kulübün alt yapı teknik sorumlusu Enver Aylak, olaydan dolayı çok üzüldüklerini ifade ederek, "Bir anda yere yığılınca çok korktuk. Hastanede kendine gelince rahat nefes aldık. Çok şükür, şu an durumu iyi ve korkulacak bir şey yok. Maçı 1-0 kaybettik ama bizim için gençlerin sağlığı her şeyden daha önemlidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1