Karatede Sena Kızılaslan Farkı

Bağlar Belediyespor kulübü sporcusu Sena Kızılaslan,bir hafta içinde katıldığı iki Türkiye şampiyonasında altın ve gümüş madalya kazandı. Denizli’deki şampiyonada Türkiye şampiyonu olan Kızılaslan,Çanakkale’de ise Türkiye ikincisi oldu.

Karatede Sena Kızılaslan Farkı

Başarıdan Başarıya Koştu

Bağlar Belediyespor ve karate milli takımı sporcusu Sena Kızılaslan’dan bir hafta içinde iki önemli başarı haberi geldi. Kızılaslan,aynı hafta içinde yapılan iki ayrı şampiyonada önce şampiyonluk,sonra ikincilik elde ederek Bağlar Belediyespor ve Diyarbakır’a altın ve gümüş madalya kazandırdı.

14-15 Temmuz tarihleri arasında Denizli’de yapılan Dekaı-Do Uluslararsı Karate Şampiyonası’nda tüm rakiplerini yenme başarısını gösteren Sena Kızılaslan,Türkiye şampiyonluğunu kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.

Final Maçını Hakem Kararıyla Kaybetti

Sena Kızılaslan,19-21 Temmuz tarihleri arasında ise Çanakkale’de gerçekleşen Çanakkale Uluslararası Karate Şampiyonası’nda madalya için tatemiye çıktı. 5 ayrı ülkeden ve Türkiye’den de 52 ilden 850 sporcunun katıldığı şampiyonada başarıdan başarıya koşarak finale kadar yükselen Kızılaslan,final maçını hakem kararıyla 3-2 kaybederek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER