SIVASSPOR BURHAN EŞER’E SAHİP ÇIKTI

Türkiye Kupası'nda Diyarbakırspor'a yenilmeyi hazmedeyen bazı faşist Sivasspor taraftarları Diyarbakırlı Burhan Eşer'i hedef alarak sosyal medyada linç kampanyası başlatmıştı.

SIVASSPOR BURHAN EŞER’E SAHİP ÇIKTI
 Türkiye Kupası'nda Diyarbakırspor'a yenilmeyi hazmedeyen bazı faşist Sivasspor taraftarları Diyarbakırlı Burhan Eşer'i hedef alarak sosyal medyada linç kampanyası başlatmıştı. Sivasspor Kulübü bu konu hakkında bir açıklama yaparak Burhan'a sahip çıktı.

İşte yapılan açıklama:
Son günlerde futbolcumuz Burhan Eşer hakkında sosyal medyada yer alan yorumlara cevaben kulübümüz resmi internet sitemiz üzerinden bir açıklama yapma gereği duymuştur.

Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmaları kapsamında Diyarbekirspor ile 22.09.2015 tarihinde oynadığımız 2. tur maçının ardından bazı sosyal paylaşım sitelerinde futbolcumuz Burhan Eşer'in kullandığı bileklik hakkında çirkin söylemler ve ifadeler yer almıştır. Söz konusu bilekliğin renkleri farklı şekilde yorumlanıp bu konuda hakarete varan paylaşımlar yapılmış ve ne yazık ki bu kirli oyuna bazı taraftar gruplarımızın da alet olduğu gözlemlenmiştir.

Ortada gerçeği yansıtmayan yorumların varlığı kulübümüzü ve değerli futbolcumuzu derinden yaralamıştır. Futbolcumuz Burhan Eşer, 2 sezondur oynadığı her maçta "şans getirmesi" amacıyla renkli bileklikler takmaktadır. Kötü niyetli olduğunu düşündüğümüz bazı kişilerin Diyarbekirspor maçının ardından taraftar gruplarımızın arasına sızarak sosyal medyada gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan yorumlar ve paylaşımlar yaparak takımımıza ve futbolcumuz Burhan Eşer'e zarar vermeyi amaçladıklarını düşünmekteyiz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir dönemde bu tür gerçek dışı iftiralara taraftarlarımızın ve tüm futbol severlerin itibar etmemelerini rica eder, futbolcumuz Burhan Eşer'in diğer haftalarda oynanan maçlarındaki fotoğraflarına da bakılmasını ve bu tür çirkin yorumlarda bulunulmamasını kamuoyundan saygıyla bekleriz.

Medicana Sivasspor Kulübü

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1