TÜRKİYE BU TABLOYU KONUŞUYOR

TÜRKİYE BU TABLOYU KONUŞUYOR Sakarya’lı olan merhum Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın üzerinden gelişen Diyarbakır-Sakarya dostluğu, spor sahalarındaki holiganizm,ötekileştirme ve şiddete karşı örnek bir tablo oldu,ülkenin birlik ve beraberliği için de önemli bir temel taşı haline geldi. Yıllardan beri Sakarya’ya giden Diyarbakır takımları en iyi şekilde ağırlanır,Diyarbakır’a gelen Sakarya takımları da aynı ilgi ve tablo ile karşılaşır. Önceki gün oynanan Diyarbekirspor-Sakaryaspor karşılaşmasında bu tablo doruk noktaya ulaştı.

TÜRKİYE BU TABLOYU KONUŞUYOR
 TÜRKİYE BU TABLOYU KONUŞUYOR

Sakarya’lı olan merhum Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın üzerinden gelişen Diyarbakır-Sakarya dostluğu, spor sahalarındaki holiganizm,ötekileştirme  ve şiddete karşı örnek bir tablo oldu,ülkenin birlik ve beraberliği için de önemli bir temel taşı haline geldi.

 Yıllardan beri Sakarya’ya giden Diyarbakır takımları en iyi şekilde ağırlanır,Diyarbakır’a gelen Sakarya takımları da aynı ilgi ve tablo ile karşılaşır. Önceki gün oynanan Diyarbekirspor-Sakaryaspor karşılaşmasında bu tablo doruk noktaya ulaştı.

Sakarya’lı taraftar grubu Tatangalar’a mensup taraftarlar, Diyarbakır’a gelişlerinde Diyarbakır taraftar grubu Azrailler tarafından karşılanarak dernek binasına götürüldü,kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirildi.

 

ESNAF SAKARYALILARDAN PARA ALMADI

Sakaryalılar,esnafın ve halkın ilgisi ile karşılaştı,unutulmaz anılar oluştu. Kimisi gittiği berberden ‘Gaffar Okkan’ın hemşerilerinden ücret almayız’ denilerek ücretsiz traş edildi, kimisi Sur İçi’nde esnafın çay ve yemek ikramı ile karşılaştı.

İki takım taraftarları maça birlikte geldi. Maç öncesinde karşılıklı yapılan dostluk ve sevgi gösterileri tüyleri diken diken etti. Diyarbakırlı taraftarlar,tribünlere “Eymen Bebek Büyüyecek,Şampiyonluk Görecek” diyerek Sakarya’nın sembolü olan ve tedavisi için kampanya başlatılan Eymen bebek üzerinden Sakaryaspor’a jest yaptı. İki takım futbolcuları el ele tribüne çağrıldı,maç içinde sevgi gösterileri yapıldı ve maçın ardında da aynı tablo devam etti.

 

ÜCRETSİZ OTOBÜS VE DOSTLUK YEMEĞİ

Maçın ardında Sakaryalı taraftarlar Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle stattan alınarak yine Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan tarihi Gazi Köşkü’nde onurlarına dostluk yemeği verildi.

Yemeğin ardında Sakaryaspor taraftarları havaalanına kadar götürülerek uğurlandı. Sakaryaspor taraftarlarına ait sosyal medya platformlarında ve Sakarya basınında bu tarihi dostluk geniş şekilde ele alındı. Diyarbakır,ülkenin bu kritik günlerinde birlik ve beraberlik adına bir kez daha üzerine düşeni yaptı.

 

SAKARYA’DAN ÇINAR’A YARDIM ELİ

Bir diğer anlamlı olay ise Sakarya’lı taraftarların Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’ne bağlı bir köy okulunu ziyaret etmesi oldu. Sakaryalı taraftarlar,beraberlerinde getirdikleri kırtasiye ve giyim malzemelerini köy okulunda okuyan öğrencilere teslim etti. Öğrenciler ve taraftarlar,Sakaryaspor ürünleriyle birlikte poz verdi. Bu haber de sosyal medyada en çok öne çıkan haberlerin başında geldi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER