Unutulmaz Kaleci Rasim Kara’dan Diyarbakır’da Kaleci Antrenörlerine Eğitim

Milli Takım ile Beşiktaş’ın eski teknik direktörü ve unutulmaz kalecisi Rasim Kara, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Spor Toto Bölgesel Gelişim Ligleri workshop programları kapsamında Diyarbakır’da kaleci antrenörlerine eğitim verdi. Dünya ve Türkiye futbolunda yapılan kaleci hatalarını video üzerinden gösteren Kara,”Kalecilik özel yetenek istiyor ancak iyi bir kaleci doğru ve iyi bir eğitimle yetişir” dedi.

Unutulmaz Kaleci Rasim Kara’dan Diyarbakır’da  Kaleci Antrenörlerine  Eğitim
 Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Spor Toto Bölgesel Gelişim Ligleri workshop programları  Diyarbakır’da yapıldı. Bölgesel Gelişim Ligleri'nde görev yapan yaş grubu teknik sorumlularının (U15-U16-U17-U19) katılımına yönelik planlanan workshop programlarının ikinci ayağı  Diyarbakır'da yeni hizmete giren Ramadan Oteli’nde  gerçekleşti. TFF Eğitim Departmanında görev yapan Rasim Kara ve Cem Pamiroğlu,Diyarbakır ve bölgeden gelen antrenörlere eğitim verdi.

Örnek Kaleci Hatalarıyla Ders Verdi

Milli Takım  ile Beşiktaş’ın eski teknik direktörü ve unutulmaz kalecisi Rasim Kara,dünya futbolu ve Türkiye liglerindeki kaleci hatalarını video eşliğinde göstererek,meslektaşlarına kalecilere nasıl eğitim vermeleri gerektiği konusunda telkinlerde bulundu. Kaleciliğin futbolda özel bir yeri olduğunu belirten Kara,”Kalecilik özel bir alan. Herkes kaleci olamaz. Bu konuda yeteneğinin olması gerekir. Aynı zamanda çok emek istiyor.İyi ve doğru bir eğitimle ancak iyi kaleciler yetişir. Bunlara çok dikkat etmeniz lazım” dedi.

TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan ise eğitim çalışmasının Diyarbakır’da yapılmasının önemine dikkat çekerek çok verimli bir eğitim süreci olduğunu dile getirdi.

 

 

 

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1