Cemaatten kaçış! Dev holding TUSKON'dan ayrıldı!

TUSKON ve bağlı federasyonlara yönelik 6 Kasım’daki polis baskınıyla kopuşlar hızlandı. Boydak'tan sonra Naksan da cemaatle köprüleri attığını açıkladı.

Cemaatten kaçış! Dev holding TUSKON'dan ayrıldı!
 Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) düzenlenen baskının ardından dernekten ikinci kopuş Naksan Holding’den geldi.

TUSKON ve bağlı federasyonlara yönelik 6 Kasım’daki polis baskını sonrası Boydak Holding’den dernekle tüm ilişkilerin kesildiği açıklaması gelmişti. Boydak Holding, bundan iki ay önce CEO Memduh Boydak dahil 11 işadamı ve üniversite yöneticisinin gözaltına alındığı operasyonla gündeme gelmişti.‘Örgütlü ve nitelikle yağma’yla suçlanan Boydak, adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

NAKSAN HOLDİNG DE KÖPRÜLERİ ATTI!

TUSKON baskını, Boydak Holding’in ardından ikinci ilişik kesme haberini getirdi. Gaziantep’in önemli holdinglerinden olan Naksan Holding, konfederasyondan ayrıldıklarını duyurdu.

Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu adına yapılan yazılı açıklamada, “Bugünlere devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle geldik. Her zaman millet iradesi ile şekillenen demokrasinin ve demokrasinin yürütücüsü olan devletimizin yanında olduk. Naksan Holding olarak TUSKON’dan ayrıldık. Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler, ismimizi herhangi bir kurum ve kuruluşla anmamalıdır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER