Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti: 1 Ölü, 2 Yaralı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Küpeli köyünde alacak verecek kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti: 1 Ölü, 2 Yaralı
Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Küpeli köyünde alacak verecek kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre olay, Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Küpeli köyünde meydana geldi. İddiaya göre, geçen yıl bir okul inşaatını yapan Mahfuz Okalin, Hasan Yener ve Eşref Esmer isimli işçiler 4 bin lira alacaklarını almak için Küpeli köyüne gitti. Alacaklılar V.İ. isimli şahsın evini köy sakinlerinden sorunca tartışma çıktı. Alacaklılar ile köylüler arasında çıkan kavgada silahlar kullanıldı. Köylülerin silahlı, sopalı ve yumruklu saldırılarına maruz kalan alacaklılardan, Mahfuz Okalin, Hasan Yener ve Eşref Esmer silahla yaralandı. Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Eşref Esmer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

"ADRES SORMAK İSTERKEN SALDIRIYA UĞRADIK"

Köye adres sormak için gittiklerini belirten yaralılardan Mahfuz Okalin, "Geçen yıl Küpeli köyünde bir okul inşaatında çalıştık. Okul bittikten sonra 20 bin lira alacağımızın 16 bin lirasını aldık geri kalan 4 bin lirayı almak için köye gidip V.İ.'nin adresini sormak istedik, köylüler silah ve sopalarla bize saldırdılar" dedi.

Olay sonrası Bismil Jandarma Karakolu'na bağlı ekipler, Küpeli köyüne giderek olayla ilgili soruşturma başlattı.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER