CHP Milletvekili adayı Naci Sapan, STK ve HDP temsilcileriyle Sur bölgesinde incelemelerde bulundu

CHP Diyarbakır Milletvekili adayı Naci Sapan, 4 günden bu yana çatışmaların yaşandığı, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde HDP heyeti, Belediye Başkanları ve STK temsilcileriyle birlikte incelemelerde bulundu.

CHP Milletvekili adayı Naci Sapan, STK ve HDP temsilcileriyle Sur bölgesinde incelemelerde bulundu
 CHP Diyarbakır Milletvekili adayı Naci Sapan, 4 günden bu yana çatışmaların yaşandığı, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesinde HDP heyeti, Belediye Başkanları ve STK temsilcileriyle birlikte incelemelerde bulundu. Sapan, sur bölgesinde yaşamın tamamen durduğunu, durumun hiç de iç açıcı olmadığını, bölgede durumun bir an önce normale dönmesi gerektiğini ifade etti.

İlçe merkezinin hala sıkıntılı olduğunu gözlemlediğini bildiren CHP Milletvekili adayı Naci Sapan, “Halk tedirgin. 4 gün ne olup bittiğini bilmiyor. Gezimizi polis eşliğinde gerçekleştirdik. İlçenin tamamını gezme imkânımız olmadı. Gazi caddesi, Balıkçılar başı ve Mardin kapı güzergâhında gerçekleştirdiğimiz gezi sırasında çok fazla bir şey görmedik. Ancak, vatandaşların ifadelerinden 4 gün boyunca tam bir savaş halinin yaşandığını tespit ettik’’ dedi.

‘Halk tedirgin, polis tedirgin, esnaf tedirgin, Sur ilçesi adeta terk edilmiş bir görüntü arz ediyor’ diyen CHP Milletvekili adayı Naci Sapan, “Yurttaş 4 gün boyunca neler olduğunu görmemiş. Çünkü kimse kafasını penceresinden dışarıya çıkaramamış. Durum normale döndükten sonra neler olduğunu daha net bir şekilde görüp, durum tespiti yapacağız’’ şeklinde konuştu.

Sapan, “İlçenin girişlerinde hala bariyerler var. Esnaf, yurttaş bariyerlerin bir an önce kaldırılarak durumun normale dönmesini istiyor. Bizden tek talepleri bu oldu. Dükkanlarını açıp, evlerine rahat gidip gelmek istiyorlar. Bu konuda gereken girişimler STK temsilcileri tarafından yapıldı. Kısa sürede durumun normale dönmesi sağlanacak. Durum en kısa sürede normale dönmelidir. Vali Hüseyin Aksoy’a çağrımdır, durum bir an önce normale dönmeli, bariyerler kaldırılmalı, yurttaşlar normal yaşamlarına devam etmelidir. Bölgede ekonomik anlamda ciddi bir çöküş var. Esnaf son derece sıkıntı içinde. O nedenle bu durumun daha fazla devam etmesine izin verilmemelidir.’’ Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1