Diyarbakır’da polis baskını, bir kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde polisin düzenlediği baskında bir kadının öldürüldüğü 6 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Diyarbakır’da polis baskını, bir kişi hayatını kaybetti
 Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde polis baskınında bir kadın öldürüldü.

Dicle Haber Ajansı'nın (DİHA) haberine göre, Bağlar'da 5 Nisan Mahallesi Sakarya Caddesi üzerindeki Dilan Apartmanı 2. katındaki eve polisin baskın düzenlediği belirtildi.

Polislerin, evi önce taradığı sonra da kapıyı kırarak içeri girdiği evde bir kadının öldürüldüğü belirtilirken, 6 kişinin gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre ise, baskın üzerine evden ateş açıldı, polis de karşılık verdi ve çatışma başladı. Çatışma sırasında evdeki mühimmatlar PKK'li olduğu iddia edilen kişilerce ateşe verince patlamalar meydana geldiği belirtildi.

Olay yerine Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca'nın da gittiği, binanın çevresinde bulunanlara polisin biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ederek havaya ateş açtığı belirtildi.

imc tv'ye konuşan Gazeteci Faruk Balıkçı, bir kadının öldürüldüğü Bağlar'daki polis baskınında gözaltına alınanların neden gözaltına alındığı konusunda herhangi bir bilgi olmadığını söyledi.İMC

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
1