Diz Çöktürdüğü Ablasının Başına Ateş Etmiş

Annesi 40 yaşındaki Bedia Ateşal ve ablası 26 yaşındaki Tevrat Ateşal'ı öldüren, babası 42 yaşındaki Alaattin Ateşal'ı silahla ağır yaralayan 22 yaşındaki Selamettin Ateşal hakkında 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 40 yıl hapis cezası istendi.

Diz Çöktürdüğü Ablasının Başına Ateş Etmiş
 Ateşal'ın öldürdüğü ablasını saçından tutup diz çöktürdüğü ve başına ateş ettiği, daha sonra silahı teyzesi G.D.'nin başına dayayarak tetiği çektiği halde silahın tutukluk yaptığı ifade edildi.

Selamettin Ateşal, geçen Ekim ayında annesi Bedia ve ablası Tevrat Ateşal'ı öldürdü, babası Alaattin Ateşal'ı da yaraladı. Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede, öldürülen Bedia Ateşal'ın olaydan 2 gün önce oğlu Selamettin Ateşal tarafından dövülmesi üzerine polise giderek şikayetçi olduğu belirtildi. İddianamede, Selamettin Ateşal'ın ablası ve annesi ile ilgili çıkan dedikodulara inandığı için olaydan bir kaç gün önce tabanca ile diğer kız kardeşi S.T.'nin evine gittiğini kadının korkudan kapıyı açmadığı yer aldı. Şüpheli Ateşal'ın dedikodular nedeniyle sık sık teyzelerini öldüreceğini söylediği, bir terzide çalışan annesi Bedia ve babası Alaattin Ateşal'a ateş ettiği kaydedildi. Selamettin Ateşal'ın açtığı ateşle Bedia Ateşal'ın olay yerinde öldüğü, Alaattin Ateşal'ın ise ağır yaralandığı ifade edildi. Ateşal'ın anne ve babasına ateş ettikten sonra kuaför teyzesi G.D.'nin işyerine giderek, "İki kişiyi öldürdüm. Seni de öldüreceğim" dediği bu sırada kuaförden çıkan ablası Tevrat Ateşal ile karşılaştığı belirtildi.

Selamettin Ateşal'ın kendisine yalvarıp silahı bırakmasını söyleyen ablası Tevrat Ateşal'ı saçından tutarak yere diz çöktürdükten sonra başına 1 el ateş ettiği, silahı teyzesi G.D.'nin başına doğru ateş etmek isterken tabancanın tutukluk yaptığı kaydedildi. İddianamede, teyze G.D.'nin şüphelinin eline vurarak tutukluk yapan silahı yere düşürdükten sonra kaçtığı, çevreden yetişenlerin üstüne atlayarak engelledikleri yer aldı. Selamettin Ateşal'ın buradan kaçarak 3 gün sonra kendiliğinden güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Tutuklanan Selamettin Ateşal'ın "Ailem fuhuş yapıyordu. Bu nedenle onları öldürdüm" diye ifade verdiği, bunun araştırılması için kolluk kuvvetlerinden araştırma yapılmasının istendiği bildirildi.

İddianameyi hazırlayan Savcı, Selamettin Ateşal'ın 'Alt soy veya üst soya karşı kasten öldürme', 'Kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Basit yaralama' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 40 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Hazırlanan iddianame Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, yargılamanın önümüzdeki günlerde başlayacağı belirtildi.

Diz Çöktürdüğü Ablasının Başına Ateş Etmiş

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER