Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz'dan Kışanak'a Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yalınmaz ve belediye meclis üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Kışanak'ı ziyaret ederek, tebrik etti.

Elazığ Belediye Başkanı Yanılmaz'dan Kışanak'a Ziyaret
 Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yalınmaz, Kışanak'a metal işlemeyle yapılan Harput Kalesi tablosu hediye ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. Lise yıllarının en heyecanlı zamanlarını Diyarbakır'da geçirdiğini bildiren Yanılmaz, bu kentin kendisi için büyük anlamı olduğunu söyledi.
"Kadim ve güzel bir şehir olan Diyarbakır'a hizmet etmek de tahmin ediyorum ki çok güzeldir" diyen Yanılmaz, "Umarım Elazığ da, Diyarbakır da hem kardeşliğin hem de güzel hizmetlerin bir örneğini ortaya koyacak. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak ise çocukluk yıllarının Elazığ'da, gençlik döneminin ise Diyarbakır'da geçtiğini anımsatarak, daha sonra Diyarbakır'dan hiç kopmadığını söyledi.


"Bu kentte iyi günlerimiz de zor günlerimiz de oldu. Bu kente olan vefa borcumuzu ödemek için böyle bir görev nasip oldu. Bu bir vesile olsun diye umut ediyorum" diyen Kışanak, Diyarbakır'a layık hizmetler üretme konusunda büyük bir gayret içinde olacaklarını bildirdi. Elazığ'da da halkın kaliteli hizmetlerle karşılaşmasından duyacağı memnuniyeti ifade eden Kışanak, şunları söyledi:

"İki Kent arasında da tesadüfe bağlı olsa da bir dostluk köprüsü var. Sizin eğitim yıllarınız var benim çocukluk. İnsanlar bazı şeyleri tercih edebiliyorlar. Bazı şeyler de onların doğası ve kaderi olabiliyor. En nihayetinde doğduğumuz yeri, kimliğimiz çok da tercih etmiyoruz. İnsanların doğuştan kazandığı kimlikleri var. Bir de sonradan geliştirdikleri tercihleri var. İkisini birlikte sürdürmek önemli. Bütün insanlık için halkımız ve kentimiz için en layık olabilecek hizmetleri üretmek önemli. Son derece ağır bir görev. İster Elazığ'da, ister Diyarbakır'da insanların bütün sorunları bizim omuzlarımızda. Bunun için çaba sarf edeceğiz. Umarım hep birlikte başarılı bir 5 yılı geçiririz." 
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER