Ensarioğlu'ndan Diyarbakır Asker Hastanesi ile İlgili Açıklama

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Diyarbakır Asker Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devredildikten sonra ek bina yapılmak yerine göğüs hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini istediklerini kaydetti.

Ensarioğlu'ndan Diyarbakır Asker Hastanesi ile İlgili Açıklama
 Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şubesi BaşkanıNurhak Ensarioğlu, Diyarbakır Asker Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığı'na devredildikten sonra ek bina yapılmak yerine göğüs hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini istediklerini kaydetti.

GATA ve asker hastaneleri geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Sağlık Bakanlığına devredilmişti. Sağlık-SenDiyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Asker Hastanesi'nin bundan sonraki aşamada Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nin ek binası olarak hizmet vereceğini belirterek, bunun yerine bir göğüs hastalıkları hastanesine dönüştürülmesinin daha uygun olacağını ifade etti. Ensarioğlu, Diyarbakır'ın ve bölgenin göğüs hastalıkları hastanesine ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasını sağlık açısından olumlu buluyoruz. Sağlığın tek elden yönetilmesi ve daha sağlıklı hizmet için doğru buluyoruz. Diyarbakır Asker Hastanesi yıllarca halkımıza ve askerlerimize çok kaliteli hizmetler vermiştir. Sağlık-Sen olarak Diyarbakır Asker Hastanesi'nin Selahattin Eyyübi Hastanesi'nin ek binası olmasını doğru bulmuyoruz. Onun yerine bölgeye hitap eden bir göğüs hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini istiyoruz. Birçok vatandaşımızın ulaşım noktasında, tedavi noktasında mağduriyet yaşadığını görüyoruz. Bu mağduriyetin giderilmesi için Asker Hastanesi'nin göğüs hastalıkları hastanesine dönüştürülmesi gerekiyor. Hastanenin fiziki şartları göğüs hastalıkları hastanesi olması için yeterli" dedi.

"Diyarbakır'daki hastaneler bölgeye hizmet ediyor"

Diyarbakır'da hastanelerin sadece Diyarbakır halkına hizmet etmediğini aktaran Ensarioğlu, "Bölge halkına hizmet eden bir konumda. Zamanı geldiğinde sınırlarımızın dışındaki insanlara da hizmet eden bir konumu var. 200 yataklı Asker Hastanesi'nin ek bina yapılarak semt polikliniği gibi çalışması bizce doğru değil. Yetkililerle ve genel merkezimiz aracılığı ile Sağlık Bakanlığı ve siyasetçilerimizle bu konu hakkında görüşmeler yapacağız. Diyarbakır'ın böyle bir hastaneye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. - DİYARBAKIR
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER