Kışanak: Spor Doğrudan Toplum Sağlığıdır

Diyarbakır Büyükşehir Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, yönetici ve sporcular Eşbaşkan Kışanak'ı ziyaret etti.

Kışanak: Spor Doğrudan Toplum Sağlığıdır
 Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Av. Metin Kılavuz, Genel Sekreter Abidin Kakdaş, Futbol Şube sorumlusu Mehmet Cemal Doğrul, Tesisi sorumlusu Ramazan Karaşin, Salon sporları sorumlusu Abdulvahap Sacaklıdır, Alt yapı sorumlusu Erkan Göçmenoğlu, Profesyonel takım teknik direktörü Turhan Özyazanlar, Antrenörü Erdal Elgörmüş, Futbol alt yapı antrenörleri, salon sporu antrenörleri ve 60 sporcu Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.
Metin Kılavuz ziyarette birçok branşta faaliyet yürüttüklerini, 2000'e yakın sporcuya sahip olduklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti. Spor ve sanatın toplumları başarılı kıldığına dikkat çeken Kılavuz, "Kentimizde 0-24 yaş arası 500'ün üzerinde genç ve çocuk sporcu var" dedi. Sporla ilgilenen gençlerin ve çocukların kendilerini daha iyi ifade ettiğini belirten Kılavuz, bunun bölge açısından önemli olduğunu söyledi. Kadın sporundan voleybola, tenisten, birê'ye, halk oyunlarına kadar birçok branş bulunduğunu ifade eden Kılavuz, "Başarının sırrı da yönetim kurulu, hocalar, sporcular arasındaki uyumluluğa ve demokratik ilişkilendirmeye bağlıyoruz" dedi.

SPOR ASLINDA TOPLUM SAĞLIĞI İLE İLGİLİDİR

Eşbaşkan Gültan Kışanak da "Spor aslında doğrudan toplumun sağlığı ile ilgilidir" dedi. Sihirli bir konuymuş gibi ifade edilse de sporun daha sağlıklı bir toplum için var olduğunu belirten Kışanak, "Hem sosyal ilişkileri itibariyle hem bedensel sağlığı, duygu sağlığı itibariyle son derece önemli bir aktivite ve önemli bir çalışmadır" dedi. "Sizlerin başarısı aslında kentimizdeki herkesin spora olan ilgisini artıracaktır" diyen Kışanak, "Belki 2000 kişilik bir camia son derece büyük bir çalışma alanı ama biz inanıyoruz ki sizlerin bu dallarda yaptığı çalışmalarda, aktivitelerde ortaya koyduğumuz çalışmalarda kentimizdeki herkese spor yapma konusunda bir azim gelmesine neden olacaktır" dedi. Kışanak, şöyle devam etti:" Diyarbakır'da spor camiası içerisinde rakipsizsiniz, başka rakibiniz yok. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor bütün alanlarda iyi bir başarı yürüttü. Her ne kadar arkadaşlarımız ellerinden geldiği kadar katkılarını ve desteklerini sunmuşlar, çalışmaya bundan sonra da böyle olacak, bunu ifade etmek istiyorum. Çünkü biz sizlerin başarısını toplumda Diyarbakır'ın başarısı olarak görüyoruz. Sizlerin ortaya koyduğu çaba, emek hepimizin çabası, emeğidir ve bunu görünür kılmak, daha başarılı kılmak için bizim de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.

"EŞBAŞKANLAR TAKIMINA DESTEK İSTEDİ

Kadınların da spor alanında var olmasından dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Kışanak, "Umarım spor bir erkek işi değil de bütün toplumun işi olduğu algısını güçlendirecek çalışmalar bundan sonrada sürdürülür. Özellikle futbol gibi sadece erkeklere ait sayılan bir alanda kadın arkadaşlarımız bu rekabetin içerisine girmeleri son derece önemlidir" diye konuştu. Kışanak, "Kadın Eşbaşkanlar bir takım kurmaya çalıştık, antrenman desteği istiyoruz. Biz de kadın Eşbaşkanlar takımı olarak çalışma sürdürmeyi arzuluyoruz. İlki tabi birazcık kamuoyuna mesaj vermek adına yapılan bir destekti, ama bundan sonra sizler de teşvik ederseniz biz de sporcu adayı olmaya hazırız" şeklinde konuştu. 

Kışanak bunun sporda sanki bir yaş sınırı varmış gibi yanlış bir algı bulunduğunu bunu kırmak için her yaşta spor yapılabildiğini gösterilmesi gerektiğini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER