Lezzet Yarışması Sona Erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Matbah-ı Amire Yaşatma ve Aşçılar Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması sona erdi.

Lezzet Yarışması Sona Erdi
 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Matbah-ı Amire Yaşatma ve Aşçılar Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması sona erdi.

Katılımcılara sertifikalarını Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı verdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 44'ü jüri, 140'ı şef olmak üzere 270 katılımcıdan oluşan yemek yarışması Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda yapıldı. Diyarbakır'ın tanıtılmasına ve turizmine katkı sunacak olan ve iki gün süren yarışmada farklı lezzetlerin tadına varıldı. Katılımcılar ilk günün ardından Sanatçı Rojda'nın Anfi Tiyatro'da verdiği konserle yorgunluklarını attı. İkinci gün ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak tarafından ödüllendirildi. Anlı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak bu yarışmanın devamı için maddi ve manevi üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyleyerek, "Kentimizin tanıtılmasında, hem ortak kültürümüzün hem damak zevkimizin tanınmasında son derece önemli etkinlikler bunlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2014, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER