Öcalan'a özgürlük" Kampanyası Başlatıldı

Öcalan'ın serbest bırakılması için Devrimci Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde ve BDP'nin desteğiyle 'Öcalan'a özgürlük' kampanyası başlatıldı.

Öcalan'a özgürlük
 DÖKH üyesi kadınlar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbakanı Gültan Kışanak ve BDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı ZÜBEYDE ZÜMRÜT'ün katılımıyla yapılan basın toplantısıyla kampanyanın startı verdi.
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Ekin Ceren Parkı içinde bulunan Ceren Kadın ve Dayanışma Merkezi önündeki basın açıklamasını çok sayıda DÖKH üyesi, aktivistinin yanı sıra BDP'li kadınlar destek verdi. Açıklamayı DÖKH aktivisti Gül Kızıltaş yaptı. Gül, Öcalan'a özgürlük kampanyasının aktif katılımcısı ve yürütücüsü olacaklarını dile getirdi.

Gül,"Demokratik toplum modelini yaşamsal kılmak isteyen önderliğimiz bir halkın özgürlük arayışının temsilcisidir. Kendisinin tutsaklığını halkların, kadınların tüm farklılıkların tutsaklığı olarak görüyoruz. Önderliğimiz demokratik Ulus bakış açısıyla evrensel önderlik olmuştur. Bu yüzden biz kadınlar 'Kadınlar önderliği ve özgürlüğü için eylemde' kampanyasıyla yeni bir paradigmanın Ortadoğu ve tüm dünyaya etkin bir hale getirilmesinin mücadelesini vereceğiz" diye konuştu.


Gül, bu çalışmanın stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:"Önderliğimiz şahsında gelişen tutsaklık tüm halklara ve kadınlara uygulanan imha, inkar ve soykırım politikasıdır. Bugün Suriye'de Irak'ta, İran'da müdahaleye açık olma hali kaos, çetecilik, istikrarsızlık halkları karşı karşıya getirdiyse Türkiye'de bu durum derinleştirilmiş bir hal alacağı riskini barındırmaktadır. Bu gidişatın önüne geçebilmek için başta İmralı sisteminin lağvedilmesi, imha ve inkar politikalarından vazgeçilmesi, sürecin müzakereye evrilmesi ve yasal güvenceye kavuşturulması ve önderleğin özgürleşmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz" 
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER