PYD'li Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi

PYD ile El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti mensupları arasında çıkan çatışmada öldürülen Kinem Çiçek'in cesedi Diyarbakır'a gönderildi.

PYD'li Kadının Cenazesi Diyarbakır'a Gönderildi
 İÇ karışıklığın sürdüğü Suriye'de, Kürtler'in kontrolündeki Halep'in Kobani ilçesinde PKK'nın bu ülkedeki uzantısı PYD ile El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti mensupları arasında çıkan çatışmada 22 yaşındaki PYD üyesi Kinem Çiçek öldürüldü. Sınırdan geçirilerek Şanlıurfa'ya getirilen Çiçek'in cesedi otopsi işleminin ardından toprağa verilmek üzere Diyarbakır'a gönderildi.

PKK VE ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATTILAR

Şanlıurfa'nın Suruç'un ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Kobani ilçesinde IŞİD militanları ile PYD güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmalarda PYD militanı olan Diyarbakırlı Kinem Çiçek yaşamını yitirdi. Suriye'de ölen Çiçek'in cenazesi Mürşitpınar Sınır Kapısı'na getirilerek ailesine teslim edildi. Cenazenin teslimi sırasında sınırın her iki bölgesinde toplanan kalabalık grup, PKK ve Öcalan lehine slogan attı.

CESEDİ YAKINLARI TESLİM ALDI

Yakınlarının teslim aldığı Çiçek'in cesedi için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edilen ve Diyarbakır'a götürülen PYD'li Çiçek'in Yeniköy Mezarlığı'na defnedileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER