Vali Kıraç`tan Eşbaşkanlara tebrik ziyareti

Seçimlerin ardından belediye hizmetlerini kaldığı yerden devam ettiren Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Vali Mustafa Cahit Kıraç ve Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü'nün tebriklerini kabul etti.

Vali Kıraç`tan Eşbaşkanlara tebrik ziyareti
 Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdullah Sevinç, Şahin Elhakan ve Zülfü Atlı da hazır bulundu.

Kışanak, Kıraç'a "Hoş geldiniz" diyerek, önemli bir kentte önemli ve zor görevlerin sorumluluğunu  üstlenen kişiler olarak hem görevlerini yapacaklarını hem de birlikte daha iyi şeyler yapabilmenin imkanlarını değerlendireceklerini söyledi.

Kışanak, "Siyasetin, yönetimin nezaketi çerçevesinde kentimizin çıkarları doğrultusunda birlikte çalışma yürüteceğimize inanıyorum. Sizlerin de katkınızı, desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum" dedi. Diyarbakır son derece önemli ve güçlü potansiyeli olan bir kent olduğunu belirten Kışanak, "Eğer bizler gerekli katkıyı yaparsak, gerekli hizmeti ortaya koyabilirsek Diyarbakır şaha kalkabilecek bir kent. Bizler de bunun çabası, gayreti içerisinde olacağız. Bu ziyaretinizi de bu çalışmaların bir adımı olarak görüyoruz" diye konuştu.

Eşbaşkan Fırat Anlı da "Böyle güzel bir bahar gününde, geleceğe dair umutlarımızın son derece güçlü olduğu bir dönem başladı" diyerek , "Diyarbakır için çok güzel hizmetler ve çalışmaların yapılacağı dönemi birlikte paylaşacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Görevlerin gelip geçici olduğuna dikkat çeken Anlı, şunları söyledi: "Bizler şimdi bu görevi yürütüyoruz, yarın bir başkası yapacak. Görev süremiz içerisinde hem kendi vicdanımıza hem de hizmet ürettiğimiz insanlara karşı inşallah başımız dik olur. Başarılı oluruz."

Vali Mustafa Cahit Kıraç ise hem eşbaşkanları hem de başkanların şahsında Meclis ve Encümen üyelerini kutlayarak, "Hayırlı olsun" dileğinde bulundu. Diyarbakır'ın bölgenin dinamik yapısı, 2 milyona ulaşan nüfusuyla, arkasında 12 bin yıllık bir tarih, 5 bin yıllık surları olan huzur dolu bir şehir olduğunu söyleyen Kıraç, şöyle konuştu:

"Bu kentin başta kültür varlıkları olmak üzere doğal yapısını koruyarak, geliştirerek, bundan sonraki nesillere onlardan aldığımız emaneti bırakmak için Büyükşehir Belediyemizle müşterek hareket etmek zorundayız." 

Mahalli idareler, hem merkezdeki Büyükşehir Belediyesi hem ilçelerdeki belediyelerin kamu kuruluşlarının görevlileriyle ortak hareket ederek Diyarbakır'a hizmet etmenin arayışı içerisinde olacaklarını belirten Kıraç, "İnşallah hizmet kaldığı yerden sizler sayesinde daha iyi bir noktaya gelecek" diye konuştu.

Kıraç ayrıca basının da kentin sorunlarını çözümcül açıdan bakarak dile getirmesinin çalışmalarını kolaylaştırdığını belirterek, basın mensuplarına teşekkür etti.

Görüşmenin ardından Eşbaşkanlar Anlı ve Kışanak Vali Kıraç'a üzerinde Diyarbakır’ın surları, ongözlü köprü, Dicle Nehri ve diğer tarihi mekanların kolaj olarak işlendiği bir çini hediye etti.

kisanak1-001.jpg

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER