Hayat Kurtarmaya Giderken Hayatı Karardı

Diyarbakır’da 2010 yılında 3 kişinin öldüğü ambulans kazasında yaralanan sağlık memuru Oğuz Boydak, 4 yıldır yatağa mahkum şekilde yaşıyor.

Hayat Kurtarmaya Giderken Hayatı Karardı
Diyarbakır'da 2010 yılında 3 kişinin öldüğü ambulans kazasında yaralanan sağlık memuru Oğuz Boydak, 4 yıldır yatağa mahkum şekilde yaşıyor.

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde 112 acil servis görevlisi iken gittiği bir vakada ambulansın kaza geçirmesi sonucu yaralanan Oğuz Boydak, Elazığ'daki evinde 4 yıldır yaşam mücadelesi veriyor. 7 Nisan 2010 tarihinde meydana gelen ambulans kazasında ağır yaralanan Oğuz Boydak o tarihten beri yatağa mahkum şekilde yaşamını sürdürüyor.

Geçirdiği beyin travması nedeniyle yaşadığı vahim kazayı hatırlamadığını anlatan Boydak, kazada arkadaşlarının öldüğünü ailesinden öğrendiğini belirtti. Boydak, "Arkadaşlarımın kazada öldüğünü ailemden duyunca çok üzüldüm. Olacağın önüne geçemiyoruz maalesef. Demek ki benim bu şekilde yaşamam kaderimde varmış. Ben sağlık çalışanıydım. Kazadan sonra hiçbir maddi destek alamadım. 4 yıldır ailem kendi imkanlarıyla benim tedavimi yaptırmaya çalışıyor. Benim üzüldüğüm bir diğer durum ise tuvaletimi kendim yapamıyor olmamamdır. Bu yüzden anneme çok üzülüyorum. İnsanlar sağlığının kıymetini bilmeli" şeklinde konuştu.

BANKA KREDİSİYLE TEDAVİ MASRAFLARINI ÖDÜYORLAR

Adnan ve Elif Boydak çifti 3 çocuğunun ortancası Oğuz Boydak'ın tedavi masraflarını bankadan çektikleri kredi ile ödüyor. Çocuğunun genç yaşta yatağa mahkum olmasının kendilerini çok üzdüğünü ifade eden baba Adnan Boydak, oğlunu 2010 yılı nisan ayından itibaren hastanelerde tedavi ettirdiklerini belirtti. Baba Adnan Boydak, "Çocuğumuzun tedavisi için 4 yılda yaklaşık 250 bin lira harcadık. Zor durumlarda bankadan kredi çektik. Eş dosttan borç aldık. Buraya kadar getirebildik. Artık devletin bize sahip çıkması gerekiyor çünkü bizim artık gücümüz kalmadı. Sağlık Bakanlığı yetkililerinden ve sayın valimizden yardım bekliyoruz" dedi.

Anne Elif Boydak ise çocuğunun sağlık çalışanı iken düştüğü bu durumda mağdur edilmesine bir anlam veremediğini söyledi. Anne Elif Boydak, "Benim oğlum sağlık memuruydu. Kaza günü de hayat kurtarmaya gidiyordu. Ama hayatı karardı. Kimse bizimle ilgilenmiyor. Çocuğuma tuvaletini ben yaptırıyorum diye ağlıyor. Neden ağladığını soruyorum. 'Anne senin hakkını ödeyemem' diyor. Birileri sesimizi duysun ve oğlum eski günlerine geri dönsün istiyorum" diye konuştu.

7 Nisan 2010 tarihinde Diyarbakır'da Hazro-Kocaköy yolunun 30. kilometresinde meydana gelen ambulans kazasında 3 kişi hayatını kaybetmiş, Oğuz Boydak ile birlikte ambulans şoförü de ağır yaralanmıştı.  

HABERLER

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER