Diyarbakır'da Patlama

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Yemişalan mezrasında Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin yaptığı çalışma esnasında BOTAŞ boru hattında patlama meydana geldi.

Diyarbakır'da Patlama
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Yemişalan mezrasında Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin yaptığı çalışma esnasında BOTAŞ boru hattında patlama meydana geldi.

Ağır yaralanan iş makinesi operatörü hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgilere göre, Bağlar ilçesi Yeşimişalan mezrasında DSİ ekipleri BOTAŞ’a ait boru hattının bulunduğu yeri kazdığı esnafa büyük bir patlama meydana geldi. İş makinesi operatörü Şefik Ergörün, boru hattının geçtiği yeraltında kazı yaptığı esnada yaşanan patlamada ağır yaralandı. Olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edilirken, yangın uzun süren uğraşlar sonucu kontrol altına alınabildi.
Vatandaşlar, BOTAŞ’a ait boru hatlarının geçtiği yerlerde uyarıcı levha olmadığını belirterek, tepkilerini dile getirdiler. Yaralı iş makinesi operatörüne ilk yardımı yapan mezra sakinlerinden Davut Ceylan, bu bölgede yaşayanların sürekli bu güzergahı kullandıklarını ifade ederek, “Bu bölgede koyunları otlatıyorduk. Aniden bir patlamanın yaşandığını duyduk. O anda patlamanın yaşandığı yere gittik. Olay yerine vardığımızda operatörün kendi imkanlarıyla iş makinesinden çıktığını gördük. Çevredekilerin yardıma gelmeleri için çağırıyorduk. Yaralı iş makinesi operatörünü arabaya bindirip, hastaneye götürdük. Burada ciddi bir ihmal olduğunu görüyoruz. Boru hattının geçtiği yerde hiçbir uyarıcı levha yok. Bugün çok ciddi bir şey olmuş olsaydı bunun hesabını kim verecekti? Bu çevrede yaşayan bizler sürekli bu güzergahı kullanıyoruz. Büyük bir faciadan dönüldü. Sorumlular kimlerse cezalandırılmalı” dedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER