Kürtçe, Kürtler İçin Helaldir.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Pazar esnafı tarafından yapımına başlanan Üçkuyular (TOKİ) kapalı semt pazarı, Haziran ayı içerisinde halkın hizmetine giriyor.

Kürtçe, Kürtler İçin Helaldir.

Üçkuyular TOKİ Modern Semt Pazarına Kavuşuyor.

 

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Pazar esnafı tarafından yapımına başlanan Üçkuyular (TOKİ)  kapalı semt pazarı, Haziran ayı içerisinde halkın hizmetine giriyor.

 

Yapımı devam eden kapalı semt pazarını Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Diyarbakır BDP İl Başkanı Mehmet Emin Yılmaz, BDP Yenişehir ilçe eş Başkanları Hüseyin Oğuzsoy, Ayfer Bakır ve İl Meclis Üyeleri yapımı devam eden kapalı semt pazarını birlikte denetlediler. Kapalı semt pazarıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kurbanoğlu “ Üçkuyular TOKİ de 2250 metrekare üzerine inşa edilen ve 75 tezgâhtan oluşacak olan semt pazarımız, Zabıta müdürlüğümüzün girişimiyle, pazar esnaflarımızla birlikte yapıyoruz. Amacımız Üçkuyular TOKİ deki vatandaşlarımızın rahat ve hijyenik bir ortamda alış veriş yapmalarını sağlamaktır. Yapımı devam eden modern kapalı semt pazarımızı en geç haziran ayı içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

Türkçe Türkler için ne kadar Helal ise Kürtçede Kürtler için o kadar helaldir

 

Denetlemenin ardından Kurbanoğlu ve beraberindekiler, Hantepe Köyüne geçtiler. Köylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan başkanlar ve meclis üyeleri, kır kahvesinde oturup köy halkıyla devam eden süreç hakkında sohbet ettiler. Diyarbakır BDP İl Başkanı Mehmet Emin Yılmaz süreçle ilgili gelişmelerin iyi sonuçlar getireceğini belirterek, devam eden bu süreci herkesin sahiplenmesini istedi. Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu bu tür ziyaretlerin ve sohbetlerin önemine değinerek, “ Ziyaretlerimiz ve diyaloglarımız ne kadar çok artarsa, çözüme yönelik sorunlarımızda o denli azalacaktır. Mazlum olan halkımız bu güne kadar kimseden bir şey talep etmemiştir. Gasp edilen bir hak vardı ortada, bizde yok sayılan olan bu hakkımızı geri istiyoruz. Türkçe Türkler için ne kadar Helal ise Kürtçede Kürtler için o kadar helaldir.” Dedi. 2014 seçimlerinden sonra yeni çıkan olan yasayla, Hantepe köyününde Yenişehir belediyesine bağlanacağı müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2013, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER