4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından ilçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi
 NUSAYBİN'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin Valiliği'nin kararı sonrası 4 mahallede oturan bazı vatandaşlar, ilçeyi terkedenken bir kısmı da bakkal ve mahallere akın ederek gıda stoğu yaptı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için Abdülkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde 29 Kasım 2015 Pazar saat 21.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, söz konusu yasağa vatandaşların uymasının can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz ettiği kaydedildi. Karar, belediye hoparlörlerinden anonslarla da duyuruldu.

YASAK DUYURUSUYLA BİRLİKTE GÖÇ BAŞLADI

Nusaybin’deki 4 mahallede sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulmasının ardından bu mahallede oturan vatandaşların bir kısmı ilçeyi terkederken, bir kısmı da bakkal ve marketlere akın ederek gıda maddelerin stok yaptı.

Vatandaşlar, artık çatışmalı ortama dayanacak güçleri kalmadığını belirterek, başka şehirlerdeki akrabalarının yanına gideceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER