Nusaybin'de 11 mahallede daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nusaybin Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, yasağın devam ettiği 4 mahallenin yanı sıra 11 mahallede daha bugün saat 10.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Nusaybin'de 11 mahallede daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi
 Mardin'in Nusaybin ilçesinde, 11 mahallede daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nusaybin Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, yasağın devam ettiği mahallelerin yanı sıra 11 mahallede daha saat 10.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Nusaybin Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"İlçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince Abdulkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi ve Yenişehir Mahallesi’nde sokağa çıkma yasağı halen devam etmekte olup;

Ayrıca 21 Aralık 2015 Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile belirtilen bölgelerde de (Yenituran Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, Zeynelabidin Mahallesi, Kışla Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, İpekyolu Mahallesi ve Barış Mahallesi) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla  ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma  yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşların uyması, kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER