PKK'dan o iddiaya yanıt!

Bazı ailelerin çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia etmesi üzerine bir açıklama yapan örgütün silahlı kanadı HPG suçlamalara yanıt verdi...

PKK'dan o iddiaya yanıt!
 PKK çocuk kaçırma iddialrıyla ilgili bazı ailelerin Diyarbakır’da yaptığı eylemler üzerine  örgüte yakın internet siteleri aracılığıyla açıklama yaptı.
Açıklamada, devletin Abdullah Öcalan’ın geliştirdiği demokratik çözüm sürecine olumlu bir cevap vermemesine tutum olarak son dönemde gençlerin PKK saflarına katılımlarının yoğunlaştığı öne sürülerek şöyle denildi:

"TÜRK PSİKOLOJİK SAVAŞ DAİRESİ BAZI AİLELERİ KULLANIYOR"

"Bu katılımların önüne geçemeyen Türk psikolojik savaş dairesi, bazı aileleri kullanarak Kürdistan gençliğinin katılım hızını düşürmeye ve katılımları muğlaklaştırmaya dönük çabalar sergilemektedir. Bunun için bir kesim aileyi kandırarak, ’çocukları kaçırılan aileler’ adı altında kendi oyununa alet etmektedir. Her şeyden önce belirtiyoruz ki, PKK’nin gerilla saflarına katılan herkes gönüllü bir biçimde kendisi katılmaktadır. Gönüllü olmaması durumunda zaten bir kişiyi saflarımızda tutmamız mümkün değildir. Bu nedenle şimdiye kadar hiç kimse kaçırılmamıştır, katılan herkes gönüllü ve kendi öz iradesiyle katılmaktadır."

’SAFLARIMIZA KATILMADA YAŞ SINIRI VAR’

PKK saflarına katılımda yaş sınırı bulunduğu belirtilen açıklamada, yaş sınırına uymayanların geri gönderildiği vurgulandı. Ancak tehlike altında olan bazı çocukların geri gönderilmeyip savaş dışı alanlarda eğitildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"AMAÇ GERİLLAYA KATILIMI KIRMAK"

"Yaş sınırına uymayan herhangi bir kimsenin tarafımızdan savaşa sokulması zaten söz konusu değildir. AKP’nin ve istihbarat teşkilatlarının desteğinde geliştirilen bu senaryonun herhangi bir sonuç vermeyeceği ortadadır. Tüm yurtsever ailelerimiz, özel harp dairesinin psikolojik savaş taktikleriyle gerillaya katılımı kırmak üzere tertiplediği bu yeni oyuna karşı uyanık olmalı ve hiç bir ailemiz bu oyuna alet olmamalıdır."
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER