Çok Bilmiş Futbol Ulemaları…

Çok Bilmiş Futbol Ulemaları…

Çok Büyük zorluklar ve yokluklar içinde 2. Amatör ligden 3 yıl üst üste şampiyon olarak BAL ligine yükselen ve bölgede büyük heyecan yaratan Diyarbakırspor maalesef geçen yıl 3. Ligin kapısından dönerken bu sezon ise an itibariyle ligden düşmeye aday konumda.

Daha iyisi, daha güzeli olur diye, Ekonomik açıdan güçlü olsun, daha kurumsal bir yapısı olsun, diye önceden tanıdığımız bildiğimiz inandığımız bir iş insanının samimiyetine binaen Yönetebiliriz talebine olumlu bakıp yönetimi emanet ettik.

Tek şartımız vardı geçmiş dönemlerde kulüpte görev almış ve Diyarbakırspora zarar vermiş hiç kimse aktif görev almayacak, delege olmayacaktı diye. Ancak maalesef ısrarla yapılan yanlışlar görüldüğü halde Yönetim kendini bu zatlara teslim ederek Diyarbakırsporu bu hale getirdi.     

Geldiğimiz bu durum Yapılan yanlış transferler, Teknik Direktör tercih ve değişiklikleri, Diyarbakırspora fayda yerine zarar vermiş olan ve kendilerini Futbol uleması olarak gösterip ilk günden entrikalar peşinde koşup iyi gidebilecek bir işleyişi sabote ederek yönetimi tekeline almaya çalışan zatların her işe burun sokmalarının sonucudur ve bu konuda da başarılı oldular.

Düşünün Diyarbakırsporun bu sezon harcadığı paranın zekâtıyla kurulmuş Bağlar Belediye ki Diyarbakırspor için beğenilmeyip gönderilen oyuncularla kurulmuş bir takım size 8 puan fark atmış ve lig lideri konumunda. Buda neyi gösteriyor finansman açısından her türlü imkânı sağlamanıza rağmen sevk ve idarede yapılan yanlışlardan kaynaklı yönetememe sorunudur.

Mesainizi gazetecilerle, taraftarla, Antrenörlerle ve kurumlarla kavga yerine Diyarbakırspora fayda sağlayacak işlere harcasaydınız bu durumda olmazdınız.

Vaatlerinizin hangi birini yaptınız…

Kulübe tesis kazandıracağız ilk işimiz bu denildi ancak takımın daha kalabileceği bir damı yok. İstişare kurulu kurup Diyarbakırsporun borçlarından kurtarılması için formüller yapacağız denildi o da antrenmana iki tepsi baklava götürüp fotoğraf vermekten öteye gitmedi. Diyarbakırspora altyapısı güçlü bir yapı getireceğiz öz kaynakları kullanacağız denildi ortada hiç bir şey yok. Sonuç; Kalacak tesisi olmayan bir kulüp, iki yılda çöpe gitmiş milyonlarca para, Küme düşme potasında bir takım, Size dostluk yapmış insanların kırgınlığı ve yok olan hayaller.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülküf işlek
Zülküf işlek - 2 yıl Önce

Doğru diyorsun aynen öyle başkanım. Maça geldim ama Spor diye bişey yok bağlar sporlu tebrik ederim adamlar dinç ve inançlı oynadılar