EĞİTİM CAMİASININ SEVİLEN İSMİ METİN ALKAN'A ANLAMLI ANMA

Diyarbakır’da yaptığı başarılı çalışmalar ile eğitim camiasının sevilen isimleri arasında yer alan ve yakın tarihte vefat eden öğretmen Metin Alkan, düzenlenen resim sergisi ile anıldı. Alkan’ın okul arkadaşı olan Millet Okulu Bahattin Parlaklı,” Metin Alkan örnek gösterilecek bir eğitimciydi. Zekası çalışkanlığı ve kişiliği ile rol modeldi” dedi.

EĞİTİM CAMİASININ SEVİLEN İSMİ METİN ALKAN'A ANLAMLI ANMA
 Yakın bir tarihte vefat eden eğitimci Metin Alkan adına Diyarbakır’da  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle  fotoğraf sergisi açıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi’nde açılan sergiye Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, Diyarbakır Fotoğraf Derneği ile Sille Sanat Sarayı üyeleri, şube ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katılırken,hayatın her alanında eğitim temasıyla yapılan fotoğraf sergisi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açıldı.

 

Yakın Arkadaşlarından Övgü

Millet İlkokulu Müdürü  ve merhum Metin Alkan’ın yakın çalışma arkadaşı Bahattin Parlaklı, Alkan’ın örnek gösterilecek bir eğitimci olduğunu, zekası, çalışkanlığı ve kişiliği ile öğrencilere rol model olduğunu söyledi. Parlaklı,”Metin Alkan örnek gösterilecek bir eğitimciydi.  Zekası çalışkanlığı ve kişiliği ile rol modeldi dedi” diye konuştu.

Alkan’ın uzun yıllar görev yaptığı Selahaddini Eyyubi İlkokulu Müdürü Ömer Atay ise  Metin Alkan ile beraber çalışmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Atay,”Bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren onun enerjisi, öğrencilerine olan sevgisi  ve hayata karşı hep olumlu bakışıydı”  dedi.

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER