Asgari ücret zammı 2016 için son 2 gün!

Asgari ücret ne zaman 1300 lira olacak sorusunun yanıtı için geri sayım başladı. Asgari ücret zammı 2016 için kararı verecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2 Aralık Çarşamba günü toplanıyor.

Asgari ücret zammı 2016 için son 2 gün!
 Asgari ücret zammı 2016 için geri sayım başladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2016'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 2 Aralık Çarşamba günü toplanacak.

AK Parti'nin 1 Kasım Seçimi öncesi açıkladığı "asgari ücreti bin 300 liraya yükseltme" vaadi nedeniyle bu yılki görüşmelerin önceki yıllardan farklı, kısa sürede uzlaşmayla neticelenmesi bekleniyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren yeni asgari ücret rakamını belirlemek için bir araya gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, komisyonun işçi ve işveren temsilcilerini 2 Aralık Çarşamba günü toplantıya çağırdı.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR NE ZAMAN 1300 LİRA OLACAK?

Asgari ücret, halen bekar bir işçi için brüt bin 273 lira 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net bin lira 54 kuruş olarak uygulanıyor. Kapıcılarda ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için net bin 82 lira 47 kuruş olarak hesaplanıyor.

Asgari ücret ne zaman 1300 lira olacak asgari ücret zammı 2016 için geri sayım
Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık

ASGARİ ÜCRET ZAMMI HÜKÜMETTEN SON AÇIKLAMA

Asgari ücret zammına ilişkin konuşan Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık ise asgari ücretin 1300 liraya çıkarılması sonrası işverene destek verileceğini açıkladı.

Fikri Işık, "Asgari ücret artışı konusunda hükümet olarak işvereni yalnız bırakmamaya çalışacağız, yükün bir kısmını almaya gayret edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER