Benusen'e toplu ulaşım hizmeti başladı

Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha önce toplu ulaşım hizmeti verilmeyen Benusen Mahallesi’nde yeni güzergah oluşturarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Benusen'e toplu ulaşım hizmeti başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, daha önce toplu ulaşım hizmeti verilmeyen Benusen Mahallesi’nde yeni güzergah oluşturarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Bugüne kadar toplu taşıma hizmeti verilmeyen mahallede yaşayan vatandaşların hastane, eğitim, sağlık ve ticari ihtiyaçları ile şehir merkezlerine ulaşımlarını sağlamak amacı ile açılan güzergahta iki saat arayla günde sekiz sefer düzenlenecek.

BS1 koduyla sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında sefer düzenleyecek aracın güzergahı ise şöyle: Balıkçılarbaşı - Melik Ahmet Caddesi - Turistik Caddesi - Mardin Kapı - Ben û Sen Mahallesi - Şehitlik Dört Yol - Eğitim Köşesi - İstasyon Caddesi - Ayhan Durağı - Ekinciler Caddesi – Vilayet – Dağkapı - Dicle Üniversitesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER