Diyarbakırlı şoförlere eğitimler başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "Diyarbakır Turizm Rotaları ve Akıllı Sistem Uygulamaları" projesi kapsamında kentte ticari faaliyet yürüten taksi şoförleri ile seyahat acente üyelerine yönelik düzenlediği, 15 Şubat’ta kadar devam edecek olan temel iletişim, diksiyon ve turizm eğitimleri başladı.

Diyarbakırlı şoförlere eğitimler başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Karacadağ Kalınma Ajansı ortaklığıyla yürütülen "Diyarbakır Turizm Rotaları ve Akıllı Sistem Uygulamaları" projesi kapsamında kentte ticari anlamda faaliyet yürüten taksi şoförleri ile seyahat acenteleri üyelerine yönelik düzenlenen eğitimler başladı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Resepsiyon Salonu’nda startı verilen ve 3 gün boyunca sürecek olan eğitimlerde katılımcılara, "Turizm Destinasyon Eğitimi", "Etkili İletişim Teknikleri", "Güzel Konuşma ve Diksiyon Eğitimi" ve "Müşteri Memnuniyeti" eğitimleri veriliyor. Alanında uzman eğitmenlerin görev aldığı programda kentte farklı yerlerden gelen turistlerin en iyi şekilde ağırlanması hedefleniyor.

Temel iletişimde konularında, iletişim ve kavramlarının anlamları, iletişim çeşitleri, empati kurma, etkin dinleme, iletişim engelleri, kendini ifade etme, diğer kişilerle etkin şekilde iletişim kurma ve beden dili başlıklarında bilgilendirilen katılımcılar ayrıca, turizm, müşteri memnuniyeti, güzel konuşma teknikleri ve diksiyon eğitimlerinden de faydalanıyor.  

15 Şubat’ta sona erecek olan eğitimlerde, programı başarıyla tamamlayan taksi şoförleri ve seyahat acente üyeleri sertifika almaya hak kazanacak.

HABERYİRMİBİR / DB.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER