Mezopotamya kültürü ile Dünya mutfağını birleştiren otantik restoran: Lokasyon Garden

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde Anemon Otel yanında hizmete açılan Lokasyon Garden Restoran, Mezopotamya kültürü ile dünya mutfağını birleştiren sayısız lezzetleri ve otantik mekanıyla görenleri adeta büyülüyor. Diyarbakır’ın en güzel lokasyonunda dünya mutfağından İtalyan lezzetlerinden Beyrut mezelerine kadar birçok eşsiz tadı kentin damak tadına sunan Lokasyon Garden, yenilikçi ve zengin menüsü ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Lokasyon Garden, birbirinden lezzetli dünya mutfağı yemekleri, muhteşem içecekler, alternatif menüleri, doyumsuz havuz manzarası, huzurlu ortamı ve dört mevsim hizmet kapasitesi ile lezzetlerini sürekli kılıyor. 

Mezopotamya kültürü ile Dünya mutfağını birleştiren otantik restoran: Lokasyon Garden


Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde Anemon Otel yanında hizmete açılan Lokasyon Garden Restoran, Mezopotamya kültürü ile dünya mutfağını birleştiren sayısız lezzetleri ve otantik mekanıyla görenleri adeta büyülüyor.
Diyarbakır’ın en güzel lokasyonunda dünya mutfağından İtalyan lezzetlerinden Beyrut mezelerine kadar birçok eşsiz tadı kentin damak tadına sunan Lokasyon Garden, yenilikçi ve zengin menüsü ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Lokasyon Garden, birbirinden lezzetli dünya mutfağı yemekleri, muhteşem içecekler, alternatif menüleri, doyumsuz havuz manzarası, huzurlu ortamı ve dört mevsim hizmet kapasitesi ile lezzetlerini sürekli kılıyor. 
Kadın istihdamına öncelik veren ve Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan restorandaki çalışanların yüzde 50'si kadınlardan oluşuyor.
Muhteşem doğal mimarisi ile görenleri büyülüyor 
Diyarbakır’da Sıradışı lezzetlerin adresi Lokasyon Garden otantik mekanı yapısı ve farklı konseptiyle görenleri hayran bırakıyor. 
“Türkiye’de doğduk, Türkiye’de büyüyoruz.” mottosuyla Türkiye’nin 7 Coğrafi Bölgesinde Hizmet veren, yaklaşık 30 Şehir oteli ve restoranlarıyla, Anemon Otelleri ile Diyarbakır’da Turizm, Sağlık, Eğitim ve Hukuk alanında faaliyet gösteren ACB şirketler grubu ortaklığında hizmete giren restoran sıradışı menüsü ve otantik ortamıyla kentin damak tadına yeni bir lezzet sunuyor.
3000 metrekarelik açık alan üzerine kurulu olan Lokasyon Garden, yüzde 50'si kadınlardan oluşan 40 kişilik istihdamı ve 350 kişilik hizmet kapasitesi ile kent ekonomisine katkı sunan bir yatırım olarak öne çıkıyor.
‘Lezzetlerin yanı sıra konfora da önem verdik’
ACB Özel Eğitim Dış Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Cemal Batmanlı, Diyarbakır’ın tarihi kimliğine vurgu yaparak kentin gelişiminde yatırımların önemine işaret etti.
Batmanlı ,“Anemon otelleri toplamda 30 adet restoran işletiyor. Anemon otelleri restoran işletmeleri tecrübelerini bölgemizin ve dünya mutfağının eşsiz tatlarıyla birleştirecek şekilde değerli misafirlerimizin damak tadına uygun olarak Lokasyon Garden adı altında Diyarbakırımıza ve bölgemize kazandırmaya çalıştık. Lokasyon Garden olarak kentimizin ihtiyaç duyacağı tüm lezzetleri hazır etmeye çalıştık. Ancak bu lezzetlerin yanında konfora, güvene önem verdik. Huzurlu ve otantik ortamda bu şehrin güzelliklerini en tazeleriyle buluşturma heyecanı içindeyiz. İşletmemizin proje aşamasından yapımına kadar bilgi ve tecrübeleriyle bize yardımcı olan Anemon otellerinin yönetimine, ortaklarımıza, çalışanlarımıza, en küçüğünden en büyüğüne, mühendisinden teknisyenine kadar ve bize hizmet edecek bu restoranın tüm emekçi kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye belirtti. 
‘Dünya mutfağından lezzetleri konforlu ve otantik bir mekanla birleştirdik’
ACB şirketler grubu olarak kente kazandırdıkları restoranın 3000 metrekarelik açık alan üzerinde kurulu olduğunu ve tamamı dış mekan şartlarına uygun olarak dizayn edildiğini ifade eden Batmanlı, şu ifadelere yer verdi: “Restoranın tente alanı, Otantik kamelya alanları, Dek alanları; güneşin konumuna göre hareketli yapılan çadırlı alan olmak üzere toplam 1700 metrekare olup aynı anda 350 kişiye hizmet verebilme kapasitesine sahiptir. Geri kalan zemin alanları ise Dek alanları tamamen EUROCHO Ağacından yapılmış her türlü dış hava şartlarına uygun olup,  havuz ve şelale ile peyzaj alanları ayrı bölümlere ayrılmıştır. Lokasyon Garden olarak, misafirlerimizin konforu, huzuru ve güvenliği düşünüldüğü kadar ulaşımı da kolay olacak şekilde en iyi Lokasyon da konumlanmıştır. Ağırlıklı olarak İtalyan mutfağı (Pizza, Makarna Çeşitleri), Dünyanın çeşitli Mutfaklarından seçkin yemek ve içecek çeşitleri ile Mezopotamya kültürü ile birleştirerek kentimizde sıra dışı bir konseptle misafirlerimize hizmet vereceğiz. Kenti’mizin kanayan yarası olan istidama yaklaşık 40 personel ile katkı sunmuş olacağız.”

HABERYİRMİBİR ÖZEL HABERİDİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER