Engeli Vatandaşlardan Erdede'ye Ziyaret

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan bir grup engelli vatandaş Belediye Başkanı Fadıl Erdede'yi makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Erdede, engelli vatandaşların ziyaretinde memnuniyet duyduğunu dile getirdi.Engelli vatandaşlar, Belediye...

Engeli Vatandaşlardan Erdede'ye Ziyaret
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan bir grup engelli vatandaş Belediye Başkanı Fadıl Erdede'yi makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Erdede, engelli vatandaşların ziyaretinde memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Engelli vatandaşlar, Belediye Başkanı Fadıl Eerdede'nin yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, vatandaşların belediyeden isteklerini başkana iletti. Tüm canlılar için eşit bir yaşam alanının oluşturulması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Erdede, “Belediyemiz binasını engelli yurttaşlarımızın rahat gezebileceği şekilde düzenledik. Şimdi de yeniden düzenlemiş olduğumuz yirmi dönümlük parkımızda, engelli yurttaşlarımızın parkın tümünü dolaşabileceği ve diğer tüm ihtiyaçlarını giderebileceği şekilde ayarladık. Öte yandan park alanı içerisinde engelli vatandaşlarımızın da faydalanabileceği spor tesisi kuracağız” dedi.

Silvan ilçesinde yaşayan engelliler adına bir açıklama yapan engelli Hasan Yurtkent, "Silvan da yaşayan engellileri sosyal hayata kazandırmak istiyoruz. Silvan belediyesi tarafından yeniden düzenlenmesi yapılan Orta Çeşme Parkı'nın isminin ‘Engelsiz Park’ olarak değiştirilmesini ve park içerisinde engelli vatandaşların da kalabileceği ofis şeklinde bir yerin olmasını istiyoruz. Engelli arkadaşlarımız caddede gitmek zorunda kalıyor. Bir kaza olması durumunda ise kaldırımların işgal edilmesinden dolayı gene sorumlu arkadaşlarımız olacaktır. Eğer esnaflarımız kaldırımları işgal etmezlerse bizlerde caddeden gitmek zorunda kalmayacağız ve bu tür durumlar olmayacaktır” diye konuştu.

Konuşmasının devamında ilçe merkezinde engellilere engel olacak sorunları belediye başkanına iletti. Engelli rampasının olmadığı hükümet konağını hiçbir şekilde kullanamadıklarını belirten engelli vatandaşlar yetkililerden olaya duyarlılık göstermelerini istedi. Yapılan ziyarette engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Fadıl Erdede, ilçe merkezinde engellilere engel olan sorunları gidereceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER