Ergani'de Toplu Nikah Töreni Yapılacak

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Fırat Çelebi, Diyarbakır Valiliğince önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek toplu nikah töreni için çalışma yürüttüklerini söyledi.Ergani...

Ergani'de Toplu Nikah Töreni Yapılacak
Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Fırat Çelebi, Diyarbakır Valiliğince önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek toplu nikah töreni için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Ergani SYDV tarafından yürütülen çalışma çerçevesinde, ilçede resmi nikahı bulunmayan çiftlerin Diyarbakır Valiliği tarafından gerçekleştirilecek törenle resmi nikahları kıyılacak. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın talimatı doğrultusunda Diyarbakır’da gerçekleştirilecek toplu nikah töreni için ilçe Kaymakamlıklarının resmi nikahsız çiftlere yönelik yürüttüğü çalışma tamamlandı. Ergani Kaymakamlığı SYDV Müdürü Fırat Çelebi, yapılan müracaatlar doğrultusunda belirlenen 20’nin üzerinde çiftin gerçekleştirilecek törenle resmi nikahlarının kıyılacağını, nikah kıyılacak çiftlerin gelin damat kıyafetleri, yol giderleri gibi tüm masraflarının karşılanacağını ve çiftlere çeyrek altın hediye edileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER