Patlatılan Dinamitten Etkilenen Evin Duvarı Yıkıldı: 1 Ölü

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, çevrede patlatılan dinamitler nedeniyle yıkıldığı ileri sürülen duvarın enkazında kalan bir kişi hayatını kaybetti.Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Susuz köyünde Cemal Erkek'e ait iki katlı evin...

Patlatılan Dinamitten Etkilenen Evin Duvarı Yıkıldı: 1 Ölü
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, çevrede patlatılan dinamitler nedeniyle yıkıldığı ileri sürülen duvarın enkazında kalan bir kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Susuz köyünde Cemal Erkek'e ait iki katlı evin duvarı, köy bölgesindeki taş ocağında daha önce patlatılan dinamitler nedeniyle yıkıldı. O sırada evin etrafında odun toplayan Suna Erkek, enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Ölen Suna Erkek'in oğlu Nedim Erkek, 2009 yılında köylerinin yakınında taş ocağı açıldığını ve burada çok şiddetli dinamitler patlatıldığını söyledi. Bu patlama sonucu köydeki bir çok evde hasar oluşmaya başladığını aktaran Nedim Erkek, "Bizde evimizde oluşan hasarlar nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştuk. Halen dava sonuçlanmadı. Patlatılan dinamitler yüzünde evimizin duvarında çatlaklar oluştu. Ve oluşan çatlarlar nedeniyle evimizin duvarı annemin üzerine yıkıldı. Bu bir cinayettir. Annem bu patlatılan dinamitler sonucu evimizde oluşan hasar yüzünden öldü" dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER