17 Aralık operasyonu sinema filmi oluyor

Türkiye'nin 17 Aralık'tan beri şaşkınlık ve dehşetle izlediği devletin paralel yapı ile mucadelesi beyaz perdeye uyarlanıyor!

17 Aralık operasyonu sinema filmi oluyor
 Parantez Yapım, tüm zamanların en çok en çok ses getirecek filmine imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin 17 Aralık'tan beri şaşkınlık ve dehşetle izlediği devletin paralel yapı ile mücadelesi beyaz perdeye uyarlanıyor!

Tapeler, kasetler, yargı operasyonları, MİT tırlarına yapılan baskınlar... Aylardır konuşulan Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu, bu kez devasa bir bütçeyle sinema filmine dönüştürülüyor. Parantez Yapım isimli film şirketi, devlet ile devletin içine sızan çekirdek yapı arasında yaşanan büyük savaşı sinemaya aktarıyor.

Filmin çekimleri için çok detaylı bir ön hazırlık süresi geçirildi. Film için adı sır gibi saklanan mekanlarda operasyonu birebir yansıtacak özel platolar inşaa edildi.

“17 Aralık- Paralel Devlet” ismi verilen filmde, paralel yapının kapıları ilk kez aralanıyor. Çünkü filme, aynı zamanda cemaatin içinde yıllarca bulunan Uğur Yalçınkaya rehberlik ediyor.

Paralel yapı adı verilen camianın mütevelli heyetinde 90'lı yıllarda görev yapan Yalçınkaya, aynı zamanda Parantez Yapım'ın kurucusu. Yalçınkaya, cemaate mensup kişilerin yaşantısına ışık tutacak çok özel bilgilere sahip biri...

BU UĞURDA ÇOK BÜYÜK ZARARLAR GÖRECEĞİMİ BİLİYORUM

Rol alacak sanatçıların özenle seçildiği filmde bugüne dek kamuoyuna açıklanmayan pek çok olayın da sır perdesini kaldırıyor. Parantez Yapım'ın kurucusu Uğur Yalçınkaya, herkesi çok şaşırtacak birkaç isme teklif götürmeye hazırlandıklarını söylüyor.

17 Aralık operasyonundan birkaç gün sonra ellerindeki tüm projeleri geri plana atarak filmi yapmaya karar verdiğini söyleyen Yalçınkaya, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, iradesini ele geçirmeye çalışan bir yapıya karşı en meşru ve en haklı savaşını veriyor. Bu mücadelede devletimden yana tarafım. Devletsizliğin ne olduğunu Suriye'den biliyorum. Bu mücadeleyi bir sinema projesi haline dönüştürmeye karar verdiğimden beri kulağıma bazı tuhaf mesajlar fısıldanıyor. Ancak ben bu projeyi bedeli ne olursa olsun gerçekleştirmeye kararlıyım. Bu uğurda gerekirse canımı bile esirgemem” diyor.

Senarist, yönetmen ve oyuncuların isimlerini gelen baskı ve tehditlerden dolayı açıklamadıklarını belirten Yalçınkaya, filmin vizyon tarihini de aynı sebeple gizli tuttuklarını söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER