Kurtuluş Reçetesini Birde Benden Dinleyin

Haberyirmibir taraftarın sesine kulak vermeye devam ediyor. Sizlerde duygu ve düşüncelerinizi [email protected] ' a yazın. Düşüncelerinizi kamuoyuyla paylaşın, sesinizi duyuralım.

Kurtuluş Reçetesini Birde Benden Dinleyin
Bu yazıyı tamamen taraftar kimliğimle yazıyorum. Ne bir yönetimde yer almış, ne bir başkan ve yönetici ile arkadaşlığım olmuş, külüpten en ufak bir menfaati olmayan, hiçbir maddi beklentisi ve alacağı olmayan birisiyim.

15 günde bir biletini alıp maça giden, cebinde Diyarbakırspor kredi kartı (Vakıfbank taraftar kartı), sms kampanyasına bütçesinin el verdiği kadar destek olan birisiyim.
Şunu da belirtmeliyim, külübün içini bilen, perde arkası olaylardan haberi olan biri de değilim. Haber kaynağım yerel gazeteler, yerel medyadır.
83-84 yılından beri takip ettiğim Diyarbakırspor ‘u gelmiş geçmiş yöneticilerden % 70 den iyi yönetirim. Bir o kadar iddalıyım.

Sorunların çözümü için bu külüpte başkan, yönetici, kayyum, üye olmak gerekmez. Durumundan vazife çıkaran, Diyarbakırspor denince heyecan duyan, bu camia da geçmişi hatırası olan, babadan miras gören bu külüpden para kazanan, bu külüpde reklamını yapan sosyal çevre yapan ve en önemlisi bu konuda sosyal sorumluğu olan atanmışlar ve seçilmişler, STK, yerel medyanın bir araya gelmesiyle bir heyet bir komisyon kurulabilir.
Bu gruptaki şahsılar ise birbirlerine küs olabilir fakat konu kurumlar hele Diyarbakırspor olunca bu küskünlükler bir kenara bırakılmalı.
Bu komisyon külübün KURUMSAL SORUNLARINI tekrar ediyorum KURUMSAL SORUNLARINI çözebilir. Bu heyette herkes tarafından kabul gören kentin ileri gelenleri de dahil edilebilir. İlan edilecek kongreye kadar alttaki üç sorunu çözüp kongrede gelen yönetime yönetimi teslim edebilirler. SPORTİF SORUNLARI ise kongreyle yönetime gelen şahsılara bırakılabilir.
Peki bu komisyon veya heyet ne yapabilir:( Kayyum başkanının imza yetkisiyle )

1.)KÜLÜP BİNASI SORUNU: Mevcut binayı ya belediye verecek ya da alternatif bir bina bulunacak. Yeni bir bina yapılacak ise belediye veya Valilikten, Gençlik Spor İl Müdürlüğünden 49 yıllığına yer istenilebilir. Bugün camianın içinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir çok Diyarbakırsporlu var bu ortak dostlar bir araya gelebilirlerse eğer sıfırdan bir külüp binası yapmak ( prefabrik de olabilir )hiç de zor değil.

2.)ARSANIN SATIŞI: Bu arsa külübün kapanmasına sebep olacak kadar sorun yaratan bir konu. Bu arsayı hangi başkan, hangi yönetim, hangi yönetici satarsan satsın ardından mutlaka dedikodu veya peşkeş çekildi etiketi vurulur. Bu dedikoduları önlemenin bir tek çaresi bu arsayı şahıstan ziyade bir grup, herkes tarafından kabul gören bir komisyon tarafından satılması. Gelecek geliri yine aynı grubun ortak bir kararla kullanması gerekir. Üstündeki haciz sorun diyeceksiniz. Bu sorunu da ancak gelen geliri 1.Vergi 2.SGK 3.Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü borcuna yani kamu dairelerine kullanılarak hal edilebilir. Sırasıyla saydığım bu borçlar silinemiyecek borçlardır.(Soruşturmayla alakası olmayan sabit borçlardır.)Kalan para olursa şayet başta UEFA ‘daki G.STANKOVSKİ ve E.AHODİKPE dosyaları olmak üzere federasyon ‘daki yabancı oyuncuların dosyaları kapatılmalı

3.)YÖNETİCİ BORÇLARI: Yönetici borçlarını ise bu bir araya gelen grup ticari ilişkilerini kullanarak mı? Dostlukların, arkadaşlıkların kullanarak mı ? Hibe ettirme yoluna gitmeleri gerek. Yerel medyaya bu üç başlıkta büyük iş düşüyor. Bugün medyanın büyük bir gücü var. Bir ay boyunca bu borçlar konusunda tek ses, tek vücut olunabilirse, bu borca direnen şahısların direnci kırırabilir. Tabi ki sosyal medyayı etkin kullanmak şartıyla. Başta yerel medya külübün geleceği konusunda karamsar hava yaratmamalı taraftara pozitif enerji pompalamalı böyle bir grubu koşulsuz desteklemeli. Bunlar benim naçizhane fikirlerim olur, olmaz, beğenirsiniz, beğenmesiniz ama şu bir gerçektir başta medyamız oturup karalar bağlamak yerine böyle fikirleri, projeler üretmeli, bir hassas yönetici borçları konusunda bir kamuoyu ve baskı grupları oluşturmalı. Bu konu gündemde düşürmemeli. Çünkü, (tüm okuyuculardan özür dileyerek) bu çanağı biz pisletik, temizlemesi yine bize düşüyor.

Saygılarla.

Zafer ÖZMEN

Haberyirmibir taraftarın sesine kulak vermeye devam ediyor. Sizlerde duygu ve düşüncelerinizi [email protected] ' a yazın. Düşüncelerinizi kamuoyuyla paylaşın, sesinizi duyuralım.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER