Deah Fizik Tedavi Birimi Hizmete Girdi

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında 8 fizyoterapistin hizmet ettiği birim oluşturuldu. Hastane bünyesinde ESWT cihazı ile topuk dikeni, tenisçi dirseği ve taban ağrısı gibi hastalıkların tedavisi yapılmaya başlandı.Diyarbakır...

Deah Fizik Tedavi Birimi Hizmete Girdi
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında 8 fizyoterapistin hizmet ettiği birim oluşturuldu. Hastane bünyesinde ESWT cihazı ile topuk dikeni, tenisçi dirseği ve taban ağrısı gibi hastalıkların tedavisi yapılmaya başlandı.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında 8 fizyoterapistin çalıştığı birim ile ilgili açıklama yapan birim sorumlusu Fizyoterapist İsmet Bülent Çelebi, hijyene önem verdiklerini söyledi. Hacettepe Üniversitesi mezunu olan ve 17 yıllık fizyoterapist olan Çelebi, hastaların dediklerini uyguladıkları takdirde başarı oranlarının daha da yükseleceğini belirtti. 8 kişilik bir ekiple Diyarbakır halkına hizmet ettiklerini de sözlerine ekleyen Çelebi, “Toplam 8 fizyoterapist hastanemizde hizmet vermektedir. Hastanemiz bünyesinde ESWT cihazı ile topuk dikeni, tenisçi dirsegi ve taban ağrısı gibi hastalıkların tedavisi yapılmaya başlanmıştır. Hastalarımız tarafından uygulama süresinin kısa olması ve seans sayısının az olması tedavinin tercih edilme sebebidir. Tedavideki başarı oranının yüksek olması hastalar tarafından tercih edilmesinin diğer sebebidir. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi fizik tedavi salonunda kullanılan cihazlar en son teknolojiye sahip olurken bölgemizde ise çok sayısı topuk dikeni hastaları bulunmaktadır. Hastalarımız tedavi sonrası memnun olarak ayrılmaktadırlar bunun için ileri merkezlere gitmeye gerek kalmıyor” dedi.

Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu ise amaçlarının halka hizmet etmek ve sağlıktaki sorunları asgariye indirmek olduğunu söyledi. Kurtoğlu, "Fizik tedavi ve rehabilitasyon bir ekip işidir. Fizik tedavi ekibinde doktor ve fizyoterapist mutlaka yer alır. Tedavi edilen hastalığın ve kliniğin özelliğine göre iş ve uğraşı terapisti, rehabilitasyon hemşiresi, ortez-protez uzmanı, masör ve yardımcı elemanlar ekibin üyeleri arasında yer alabilir. Hastanemiz bünyesinde kurulan bölümdeki görev yapan fizyoterapist arkadaşlarımız alanında uzman kişilerdir. Hastalarımızın memnuniyeti için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmekteyiz. Hastanelerimizde Her gün bir yenilikle halkımıza hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2013, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER