Bahçeli: Türkiye fikren, fiilen ve fiziken bölünmenin eşiğinde

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye fikren, fiilen ve fiziken bölünmenin eşiğindedir" dedi

Bahçeli: Türkiye fikren, fiilen ve fiziken bölünmenin eşiğinde
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Birçok sözde alim sürekli ivme kazanan zulümden rahatsız değildir. Çünkü bunların dışı hoca içi bacadır. İslam dünyası ölçüsüzlüüğün kurbanıdır. 

Batı, devşirdiği militan kadrosuna tetikçilik yaptırmaktadır. Batı bölgeye hakimiyet kurabilmek için çeşitli senaryolar kurmaktadır. Türkiye'de bu senaryolardan fazlaca etkilenmektedir. İslam'a en büyük kötülük şiddeti kullanan günahkarlardan gelmektedir. İslam coğrafyası terörle yıldırılıp teslim alınmak istenmektedir. 34 ülkenin teröre karşı buluşması terörü büyütmenin örtülemez neticesidir.

Sonuç itibariyle Arap baharından kara kış çıkmıştır. Barbar çeteler dünyanın her yanına yayılmıştır. Musibetlerin kaynağında emperyalist vahiylik vardır. İslam dünyası adete vurgun yemiştir. Çünkü bu ülkelerin liderleri Batı'ya payandalık yapmaktadır. 

Türkiye'nin Arabistan liderliğindeki İslam İttifakı'na katılması bu sorunları çözmeyecektir. 34 ülke bir araya gelip ne yapacaktır?

Önce sorun yaratıp, peşinden silah pazarı kurmak neyle izah edilecektir. Ortadoğu'nun omurgası çökmüştür. Bağımsız karar alma mekanizmaları laçkalaşmıştır. Bu curcunaya Türkiye de katılmıştır. 

Suriye'de geçiş sürecine ilişkin varılan mutabak maddelerinden hangilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusudur. Putin'in gözünü kan bürümüştür. Rusya, IŞİD'e saldırıyorum diyerek Türkmenlere saldırıyor. MGK toplantısında Bayırbucak Türkmenlerine yardım edileceği belirtilmiştir ama hepsi laftadır. Sayın Davutoğlu, Türkmenler öldürülüyor neredesin? Bunlar için Türklerin ölmesi önemsiz bir ayrıntıdır. 

Ben bu görevimin başında olduğum sürece hiçbir zaman İsrail'le iyi şeyler düşünemem" diyen Erdoğan değil miydi? Erdoğan, şimdi İsrail'le ilişkilerin düzeltilmesi Filistin'in yararınadır demektedir. Gazze'ye abluka kalkmış mıdır, hayır. İsrail'le el altından barış masası kurulmasındaki amaç nedir?

Küresel güçlerin dayatmasıyla İsrail'le yakınlaşan AKP tam bir hayal kırıklığıdır. 7 Haziran'dan sonra Tel Aviv'de bayram yapıldı diyen yandaş asalaklar... Gazze'de ölen mazlumların yakınlarına ne diyeceksiniz? Hamas lideri Meşal'in yüzüne nasıl bakacaksınız? Biz Erdoğan'la İsrail arasındaki eriyen buzların asıl sebebinin ne olduğunu bilmek istiyoruz. 

Erdoğan hem kandırıldım dedi hem de herkesi kandırdı. Davutoğlu derseniz onda gürültü vardır görüntü yoktur.

Başkanlık sistemi ve yeni anayasa edebiyatı yaparken Kırım Rusların oldu. Türkmen Dağı Esad'ın elinde kaldı. Musul IŞİD'e, Kerkük Peşmerge'ye terk edildi. Erdoğan'a bu çağın Selahattin Eyyübi'si diyenler hiç mi tarih okumamışlardır. Kaçmak ne zaman Selahattin Eyyübilik sayılmıştır. 

Bunlar Türkiye'yi laikiyle yönetemezler ve asla yeni bir ruh sunamazlar. Suriyeli mülteciye 9 milyar dolar para harcanmıştır. Çevremizdeki denizlerde birçok Suriyeli boğulmuştur, sokaklar Suriyeli dilencilerle dolmuştur. Bu durum ekonomimizi olumsuz yönde etkilemiştir. 

Bu hendekler kazılırken neredeydiniz? Sözde aydınlar size soruyorum siz bunlar yaşanırken hangi yalıdan bu ihaneti izliyordunuz? Bu hendekler yeni kazılmadı hendelere ilk kazma çözüm süreciyle vuruldu. 

"Türk diye bir ırk yoktur" diyen sefil zihniyet, bu hendeklerde senin payın vardır. "Milliyetçilikle hesaplaşma zamanı" geldi diyen Davutoğlu, bilesin ki hendekler seninle anılacaktır. 'Milliyetçiliği ayaklar altına aldım' diyen Erdoğan, hendek senin 7 Aralık'ta taşındığın 250 odalı kaçak sarayındadır!  

Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve niceleri Türk'ün öz yurdudur ve öyle kalacaktır.


Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER