Bdp’li Altan Tan Dtk’dan İstifa Etti

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanlık Divanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, yazılı bir açıklama yaparak, DTK Başkanlık Divanı...

Bdp’li Altan Tan Dtk’dan İstifa Etti
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanlık Divanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, yazılı bir açıklama yaparak, DTK Başkanlık Divanı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Tan, istifa gerekçesini de Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası seçimi sürecinde DTK’nın verdiği sözleri yerine getirmemesine bağladı. BDP’li Tan, yazılı açıklamasında, “1 Haziran 2013 tarihinde yapılan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde gösterdikleri olgun tavır ve davranışlarından dolayı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm üyelerine, Diyarbakır iş dünyasının değerli üyelerine en içten duygularımla teşekkür ederim. Demokratik Toplum Kongresi’nin Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası meslek grupları seçimleri sonrasında oda yönetimini belirleme sürecinde, Diyarbakır iş dünyasına verdiği sözleri yerine getirmemesi ve izlediği yöntem nedeniyle; hayatım boyunca takip ettiğim sorumluluk ilkesi gereği Demokratik Toplum Kongresi Başkanlık Divanı’ndaki görevimden istifa ettiğimi, DTK üyeliğine ise devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
CESUR CETE
CESUR CETE - 11 yıl Önce

aslında dtk'nin diyarbakir ticaret ve sanayi odasi seçimlerine müdahil olmasi başli başina bir yanliştir. ve kendi aralarinda şimdi koltuk kavgasi başladi. asil kaybeden diyarbakir oldu.

SIRADAKİ HABER